cemed na pewno dbasz tez o siebie

Rodzicielstwo małego dziecka jest również czasami stresujące i może być szczególnie trudne dla dobrego samopoczucia. Ważne jest, aby pamiętać o dbaniu o własne samopoczucie.

Bądź dla siebie miła

Rodzicielstwo wiąże się z różnego rodzaju silnymi emocjami. Dzieci często przynoszą radość, szczęście i przyjemność swoim rodzicom. Czasami jednak odczuwa się irytację, niepokój i rozpacz. Poczucie winy i poczucie nieadekwatności są również powszechne.

Ważne jest, aby pamiętać, że wiele osób zmaga się z wyzwaniami interakcji i że żaden rodzic nie zawsze może działać we właściwy sposób.

Punktem wyjścia do wspierania dziecka nawet w trudnych sytuacjach jest umiejętność odnoszenia się do siebie ze zrozumieniem i współczuciem. Słuchaj i analizuj własne uczucia i doświadczenia bez obwiniania siebie. Chwal i zachęcaj siebie regularnie. Jest to szczególnie ważne w trudnych chwilach.

Zwróć uwagę na swoje umiejętności radzenia sobie

Zdrowy rodzic to korzyść dla dziecka. Kiedy czujesz się dobrze, twoje zasoby, aby spotkać się z dziećmi, są wzmocnione. Dbając o własne dobre samopoczucie, dajesz również cenny przykład swojemu dziecku.

Zatrzymaj się i zastanów się, czy rzeczy, które dodają Ci energii i rzeczy, które Cię obciążają, są zrównoważone w Twoim codziennym życiu. Czy masz wystarczająco dużo czasu na regenerację i robienie rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność? Co mogłoby pomóc w osiągnięciu lepszej równowagi?

Dobre samopoczucie w życiu codziennym jest silnie powiązane z dobrym samopoczuciem psychicznym. Następnie możesz sprawdzić, czy podstawy dobrego samopoczucia w codziennym życiu są zrównoważone.

Cemed Jak dbać o swoje serce?

Zwiększona Cemed liczba osób prowadzących siedzący tryb życia odbija się na naszym sercu. Jednocześnie serce ma niesamowitą zdolność do regeneracji. Trochę więcej ruchu i trochę lepsze odżywianie mogą mieć duży wpływ na naszą pompę w dłuższej perspektywie.

Nasze serca są delikatnymi Cemed systemami, podczas gdy serce ma niesamowitą odporność. Nigdy nie jest za aby zacząć dbać o swoje serce.

Ten Cemed niezwykle wytrzymały mięsień jest w stanie bić około 2,5 miliarda razy w ciągu całego życia. Wewnątrz serca krew płynie w wirach w ciągłym ruchu, kształtując je tak, jak rzeki kształtują krajobraz. Każdy szczegół maszynerii serca został zaprojektowany tak, aby pompować jak najwięcej krwi tak szybko, jak to możliwe. Każde uderzenie serca sprawia, że krew jest lekko popychana do przodu Cemed i to wystarcza, aby utrzymać ją w obiegu.

Cemed Jak dbać o swoje serce

„Każdy może ruszać się przez 150 minut”

Obecnie około dwóch milionów Szwedów cierpi na choroby układu krążenia. Nasz nowoczesny styl życia, z Cemed siedzącą pracą przed komputerem i ciągłym napływem nowych seriali telewizyjnych, które zapewniają nam rozrywkę, wywiera na serce podobną presję jak podróże kosmiczne.

A kiedy rakieta ląduje, astronauci muszą być wynoszeni, ponieważ ich mięśnie są tak słabe, a ciśnienie krwi niskie. Nieważkość jest intensywną formą braku aktywności, a wiele godzin siedzenia na kanapie stanowi podobne obciążenie dla organizmu jak podróże kosmiczne.

Zalecenia dotyczące aktywności fizycznej dla zdrowia to 150 minut tygodniowo, na średnim poziomie intensywności. Aby wysiłek był zaliczany do średnio intensywnych, powinieneś być lekko zdyszany, ale nie musisz się pocić.

Jeśli podzielisz to na dwa energiczne 10-minutowe spacery dziennie, prawie każdy może to osiągnąć. Istnieje duża szansa na utrzymanie dobrego zdrowia serca.

Przełamanie siedzącego trybu życia

Pomimo lepszych leków, choroby układu krążenia były najczęstszą przyczyną zgonów w Szwecji w 2021 r. Zarówno choroby, jak i siedzący tryb życia rosną. W 2007 r. nastolatki w Szwecji wykonywały około 10 000 kroków dziennie, w porównaniu do 15 000 kroków dziennie w 2000 r.

Stajemy się również coraz ciężsi, a perspektywa się zmienia. Bycie normalnie szczupłym nie oznacza dziś tego samego, co 20 lat temu. Tylko dlatego, że jest to normalne, nie oznacza, że jest to zdrowe.

To, czego brakuje sercu, gdy siedzimy nieruchomo, to skurcz mięśni szkieletowych. Kiedy nasze mięśnie są używane, uwalniają hormon, który zmniejsza stan zapalny w organizmie. Ten niski poziom stanu zapalnego w organizmie jest głównym czynnikiem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Naukowcy zgadzają się obecnie, że nawet aktywność o niskiej intensywności, taka jak sprzątanie, czy spacer z psem, przynosi korzyści zdrowotne.