List powitalny

0

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

już po raz piąty – a zatem mały jubileusz – spotykamy się w dniach 19-20 października na Jesiennym Spotkaniu Kardiologów w Poznaniu – więcej tutaj. Tym razem wiodącymi tematami są choroby krążenia u kobiet ciężarnych oraz niedomykalność zastawki mitralnej. Każdemu z powyższych tematów będą poświęcone dwie sesje, na których chcemy rozwiać wiele wątpliwości i odpowiedzieć na szereg kontrowersyjnych pytań.

Nadto przedstawimy najnowsze doniesienia dotyczące aktywności fizycznej i seksualnej oraz spożyciu wina i czekolady u chorych z chorobami krążenia. Niezwykle interesująco zapowiada się interdyscyplinarna sesja poświęcona zakrzepowo-zatorowemu nadciśnieniu płucnemu. Wzorem lat ubiegłych przez dwa dni obrad będą przekazywane z Pracowni Hemodynamicznych na sale obrad transmisje z zabiegów interwencyjnych. W oparciu o transmisje przedstawimy Państwu informacje o czwartej rewolucji w kardiologii interwencyjnej (stenty biodegradowalne) oraz omówimy problemy związane z leczeniem wielopoziomowej miażdżycy tętnic – stanowiącej prawdziwe wyzwanie kardiologii XXI wieku.

Zaprezentujemy również wiele interesujących sesji dotyczących elektroterapii i diagnostyki ambulatoryjnej komorowych zaburzeń rytmu. Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy również spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla chorych, którym wszczepiono symulator lub kardiowerter/defibrylator.

 

Życzę Państwu owocnych obrad, miłych spotkań i ładnej jesiennej pogody.

Do zobaczenia w Poznaniu.

 

Z wyrazami szacunku i poważania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj