List powitalny, kontrowersje w pediatrii

0

Szanowni Państwo,

Już po raz szósty serdecznie zapraszam Państwa do udziału w konferencji Kontrowersje w pediatrii, która odbędzie się w dniach 1 – 2 lutego 2013 roku w Krakowie w Auditorium Maximum UJ, przy ul. Krupniczej 33, szczegóły – tutaj.

Bogaty program naukowy konferencji, odpowiadający najbardziej aktualnym i budzącym kontrowersje zagadnieniom z zakresu pediatrii, znakomici wykładowcy oraz miła atmosfera spotkały się z życzliwym obiorem z Państwa strony, co skłoniło nas do organizowania konferencji przez kolejne lata.

Tegoroczny zakres tematyczny będzie odpowiedzią na propozycje zagadnień zgłoszonych przez Państwa. Obejmie kwestie zaburzenia drożności krtani, zaparć, pierwszorazowych drgawek, diet restrykcyjnych oraz suplementacji witamin i minerałów u dzieci. Poruszony zostanie także temat terapii, która nie przynosi korzyści dla pacjenta, omówimy przypadki błędów diagnostycznych o istotnym znaczeniu dydaktycznym oraz postaramy się podjąć próbę wypracowania stanowiska pediatrów wobec odmowy przez rodziców i dzieci na leczenie i profilaktykę.

Nowością w formule konferencji będzie dzień międzynarodowych obrad (2 lutego 2013 r.), poświęcony w całości kontrowersjom w neonatologii – Current Controversies in Neonatology. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy znanych i cenionych na całym świecie specjalistów neonatologów i chirurgów dziecięcych: prof. O. D. Saugstad, prof. D. Adamkin, prof. B. Stenson, prof. W. Chwals, prof. S. Donn. Nasi goście zaprezentują odmienne stanowiska wobec najbardziej problematycznych kwestii w diagnostyce i terapii chorób noworodków i wcześniaków: martwiczego zapalenia jelit, dysplazji oskrzelowo – płucnej, przetrwałego przewodu tętniczego, a także dylematów związanych z tlenoterapią noworodka.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji i wierzymy, że po raz kolejny będzie dla Państwa ciekawym i rozwijającym wydarzeniem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj