List powitalny, nowoczesna pediatria

0

Drogie Koleżanki i Koledzy,

w tym roku mija już 6 lat od czasu inauguracji Ogólnopolskiej Konferencji „Nowoczesna Pediatria” w Poznaniu, będącej nie tylko źródłem najnowszej wiedzy pediatrycznej, ale przede wszystkim inspiracją i pomocą w codziennej praktyce klinicznej i ambulatoryjnej.

Nasze motto dostarczania konkretnych, gotowych do użycia informacji na najwyższym poziomie fachowości przyciąga co roku kilkuset uczestników – www. W imieniu Komitetu Naukowego pragnę bardzo serdecznie podziękować tym z Państwa, którzy corocznie uczestniczą w naszej konferencji, przyczyniając się do jej popularności.

Spotkanie odbywa się w szczególnej, prawie rodzinnej atmosferze, wynikającej m.in. z faktu, że zaufanie, jakim nas Państwo obdarzają powoduje, że wszyscy wykładowcy z wielką przyjemnością i entuzjazmem deklarują chęć podzielenia się najnowszą wiedzą w konkretnych dziedzinach naszej specjalności.

Nowością Konferencji jest specjalna sesja dotycząca wielu aspektów problemów dorastania, do dyskusji w której zostali zaproszeni wybitni specjaliści. Zapraszamy serdecznie do dyskusji i wymiany poglądów z wykładowcami.

Podobnie jak w dwóch poprzednich latach konferencję rozpocznie kurs doskonalący w zakresie szczepień ochronnych, stanowiący integralną część modułową z zajęciami z 2011 r., którego ukończenie (2 moduły) honorowane będzie specjalnym certyfikatem.

Następnie chcemy unaocznić Państwu, jakiego typu wyzwania psychologiczne i zdrowotne stają przed 6-latkiem idącym do szkoły. Pomogą nam w tym wybitni aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu oraz dwie uczennice szkoły podstawowej.

W stającym się już tradycją kąciku „Coś dla nas” dowiemy się od wybitnego stomatologa akademickiego, jakie naprawdę są blaski i cienie implantów zębowych, stanowiących obecnie jeden z ważnych elementów terapii funkcjonalnej i estetycznej jamy ustnej.

Prześledzimy wraz ze znanymi autorytetami problem stosowania antybiotyków w różnych chorobach wieku dziecięcego i w konkretnych sytuacjach klinicznych.

Wreszcie na koniec pierwszego dnia dowiemy się o współczesnych możliwościach aerozoloterapii w pediatrii z uwzględnieniem wszystkich preparatów dostępnych aktualnie na rynku oraz co nowego oferuje ortopedia dziecięca w problemach najczęściej występujących u dzieci, takich jak płaskostopie, koślawość i szpotawość stóp oraz w wadach postawy.

W drugim dniu obrad proponujemy Państwu spotkanie z wybitnym ekspertem w zakresie diabetologii dziecięcej, a następnie dwie niezależne sesje interaktywne poświęcone postępom w gastroenterologii i nefrologii dziecięcej, w trakcie których uczestnicy będą wybierać rodzaj postępowania terapeutycznego i diagnostycznego.

W sesji nt. stomatologii dziecięcej zostanie poruszonych szereg zagadnień istotnych i trudnych dla lekarza pediatry. Należą do nich fizjologia i patologia ząbkowania, problem leczenia zachowawczego i zabiegowego zębów mlecznych, profilaktyka próchnicy z uwzględnieniem fluoryzacji, lakowania i lakierowania oraz zastosowanie nowych lub starych materiałów do wypełnień ubytków w zębach mlecznych i nowych zębach stałych.

Następna sesja zorganizowana wspólnie z wiodącymi psychologami i pedagogami dziecięcymi pozwoli nam lepiej poznać funkcjonowanie poradni psychologiczno-pedagogicznych w aktualnych warunkach reformy szkolnej oraz zorientować się, co ta poradnia może oferować naszym małym pacjentom.

Zapraszając Państwa bardzo serdecznie do Poznania w okresie pieczenia tradycyjnych rogali świętomarcińskich, na które będziemy mieli przyjemność wszystkich zaprosić, pragnę jak co roku zapewnić, ciesząc się na wspólne spotkanie, że dołożymy wszelkich starań, aby jak zawsze w trakcie Konferencji panowała miła, pełna życzliwości atmosfera, wynikająca z radości „bycia razem”.

Miejscem obrad będzie, jak co roku, Centrum Kongresowe Międzynarodowych Targów Poznańskich, które powita Państwa w nowej szacie po kompleksowym remoncie.

Witamy bardzo serdecznie w Poznaniu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj