Posłuchaj podcastu Brasil Escola

0

A kto nie lubi ćwiczyć?

W życiu jest wiele rzeczy, które zwykle dzielą gusta ludzi między „miłość i nienawiść”. Jedną z nich jest aktywność fizyczna. Dla jednych ćwiczenia są częścią codziennej rutyny i są jedną z najprzyjemniejszych godzin w ciągu dnia, podczas gdy dla innych odkłada się to na ostatnią chwilę.

W wielu przypadkach ludzie niestety próbują rozpocząć aktywność fizyczną dopiero po otrzymaniu ostrzeżenia medycznego o swoim zdrowiu lub, jak wspomnieliśmy powyżej, w poszukiwaniu lepszej estetyki ciała. Jeśli jednak wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest dla jakości życia, jej praktykowanie może przestać być koszmarem i stać się chwilą samoopieki.

Nie przestawaj teraz… Po reklamie jest więcej 😉

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie lubią aktywności fizycznej, ale są świadome, jak bardzo może Ci ona pomóc we wszystkich dziedzinach życia, takich jak nauka, zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, jak sprawić, by praktyka stała się nawykiem na co dzień życie!

  • Znajdź swoją modalność: istnieje wiele opcji aktywności fizycznej, z których możesz wybierać. Jeśli nie lubisz siłowni i treningu siłowego, wypróbuj zajęcia z tańca, zapasów,
  • jogi, biegania ulicznego, gimnastyki, pływania, koszykówki i wielu innych, aż znajdziesz takie, z którym poczujesz się bardziej komfortowo i ćwiczysz z przyjemnością.
  • Zadzwoń do przyjaciela: Jeśli brakuje Ci motywacji do ćwiczeń, co powiesz na telefon do kogoś, kogo lubisz i który jest w takiej samej sytuacji, aby zaczął ćwiczyć z Tobą?

Może to być przyjaciel, członek rodziny, kolega z klasy, chłopak, ktoś, z kim czujesz się dobrze i kto pomoże ci czerpać więcej przyjemności z wykonywania tej czynności.

Zajęcia w grupie lub z przyjaciółmi sprawiają, że chwila jest przyjemniejsza

Ćwiczenia na świeżym powietrzu: aktywności w kontakcie z naturą są również świetnym bodźcem dla dobrego samopoczucia. Bieganie w parku, zajęcia funkcjonalne lub gimnastyka grupowa pomagają ludziom poczuć lekkość i spokój. Wybierz ładny park w pobliżu domu, który zapewnia bezpieczeństwo i staraj się poruszać co najmniej trzy razy w tygodniu.

zajecia-w-grupie-lub-z-przyjaciolmi-sprawiaja-ze-chwila-jest-przyjemniejszaZajęcia grupowe: Istnieje wiele sportów, które można uprawiać wspólnie i są świetną opcją na zawieranie przyjaźni, motywację i dbanie o zdrowie. Niektóre zajęcia, takie jak spinning i rytmy, bardzo popularne na siłowniach, są opcją.

  1. Nauczyciele są często przygotowani do ożywienia minut ćwiczeń i zachęcania uczniów do osiągania lepszych wyników.
  2. Wybierz listę odtwarzania: Przed rozpoczęciem ćwiczeń wybierz utwory, których lubisz słuchać i które dodają Ci energii.
  3. Nie zapomnij o słuchawkach. Z pewnością robienie ćwiczenia polegającego na słuchaniu czegoś, co Cię motywuje, robi różnicę.
  4. A jeśli nie chcesz słuchać piosenki, wybierz podcast z wiadomościami, recenzję filmu lub temat, który Ci się podoba.

Korzystaj z domu: Czasami brak czasu lub pobliskiego miejsca do ćwiczeń może być dla niektórych przeszkodą. W takim przypadku istnieje możliwość zarezerwowania w domu miejsca do poruszania się. Możesz wyszukiwać zajęcia w Internecie lub aplikacje ze spersonalizowanymi treningami i wykonywać ćwiczenia w domu. Miej rutynę, pomaga ci się nie poddawać.

Brak czasu

Wiemy, że życie studenckie jest bardzo pracowite, dlatego ważne jest, aby mieć plan studiów od początku przygotowań do egzaminu wstępnego. Jeśli planujesz od początku, łatwiej jest wprowadzić czas na ćwiczenia do swojej rutyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj