Oczywiście radość z ćwiczeń nie jest miłością

0

Jak nauczyć się czerpać przyjemność z ćwiczeń raz na zawsze

Są tacy, którzy uwielbiają trenować i czy w deszczu czy świecić, ćwiczenia są częścią rutyny. Ale dla niektórych osób ćwiczenie to burza, a codzienne ćwiczenia są niewyobrażalnym wyczynem. Jeśli jesteś w zespole, który nie lubi ćwiczyć, wiedz, że można odwrócić sytuację. Tak więc modyfikowanie codziennego dnia i traktowanie aktywności fizycznej jako natychmiastowej i trwałej korzyści to tylko niektóre z sekretów czerpania przyjemności.

Jednak potrzeba niewielkich zmian w rutynie i sposobie myślenia, aby rozwinąć pozytywny związek z ćwiczeniami, zamiast postrzegać je jako zło lub karę. Sprawdź proste wskazówki, które pomogą Ci czerpać radość z ćwiczeń:

  • Weź udział w różnych zajęciach i modalności
  • Istnieje wiele różnych rodzajów zajęć i treningów.

Z pewnością jeden z nich będzie pasował do Ciebie i Twojego stylu życia. Od spacerów po Crossfit, poznanie różnych praktyk przed odkryciem, która z nich jest Twoją ulubioną, pomoże tym, którzy jeszcze nie „odnaleźli się” w świecie fitness. Ćwiczenie inaczej każdego dnia lub tygodnia również zapobiega wpadaniu w zastój treningu.

Przeczytaj także: Jaki rodzaj tkanki tłuszczowej najłatwiej stracić?

  1. Nie myśl tylko o liczbach
  2. Każdy lubi patrzeć na swój pulpit nawigacyjny, zegarek lub aplikację na bieżni, aby sprawdzić, ile spalił kalorii. Jednak ćwiczenia to znacznie więcej.
  3. Obsesja na punkcie spalania kalorii jest nie tylko bezproduktywna, ale także potencjalnie szkodliwa. Z biegiem czasu łatwo jest poczuć, że utknąłem na wynikach, a co za tym idzie, nudzisz się.
  4. Wypróbuj inne aktywności nie związane z deską rozdzielczą, takie jak bieganie lub podnoszenie ciężarów, a Twoją motywacją będą wyniki we własnym ciele.

ćwicz rano

O ile ciągnięcie się do ćwiczeń po długim dniu pracy jest uciążliwe, o tyle poranny pot jest osiągnięciem. Oczywiście najlepszy czas na aktywność fizyczną to ten, który najlepiej pasuje do Twojego harmonogramu i rutyny. Ale korzyści płynące z rozpoczęcia dnia ćwiczeń są niepodważalne i liczne.

Wcześniejsze wejście na siłownię usuwa tę aktywność przez resztę dnia.

W końcu cel już osiągnąłeś i nie będziesz już musiał o tym myśleć. Nieważne, czy pada deszcz, wyskakuje kolejna wizyta, czy rozleniwisz się po pracy: twój obowiązek zostanie wykonany i nie będziesz musiał wybierać między ćwiczeniami, a happy hour lub kolacją z przyjaciółmi.

Zainwestuj w ubrania na siłownię

Siłownia to nie pokaz mody, ale ostrożny i troskliwy wybór odzieży fitness, a nie pierwszy wyblakły T-shirt i stare legginsy, które się pojawią. Kiedy martwisz się, w co się ubrać, aby ćwiczyć, aktywność fizyczna zmienia się z zadania, które jest po prostu środkiem, w okazję do dobrego samopoczucia, zdrowia i zabawy. Jeśli przygotowujesz się do pracy lub na obiad z przyjaciółmi, dlaczego nie podejmiesz takiego samego wysiłku, aby ćwiczyć?

zainwestuj-w-ubrania-na-silowniePołącz się ze „społecznością”

Rozmowy z osobami, które ćwiczą, obserwowanie profilu blogerów fitness na Instagramie, a nawet obserwowanie strony ich siłowni na Facebooku pomagają zmotywować każdego dnia. Ci, którzy czują się częścią całości, są bardziej zmotywowani do podążania drogą ćwiczeń.

Ponadto, jeśli jesteś samotnym wilkiem na siłowni, możesz chcieć to zmienić. Niedawne badanie przeprowadzone przez New England University College of Osteopathic Medicine w Stanach Zjednoczonych wykazało, że lepiej ćwiczyć razem niż w pojedynkę.

  • Badanie wykazało, że osoby, które ćwiczyły w grupie, zgłaszały mniejszy stres i wyższą jakość życia niż osoby, które ćwiczyły samodzielnie.
  • Dokonaj oceny wagi, odkryj swoją idealną wagę i naucz się odchudzać z Low Carb. Kliknij by dowiedzieć się więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj