Spotkania – 2010 LAP-RES

0

Kiedy potrzebujesz operacji rekonstrukcyjnej u chirurga plastycznego, może to oznaczać, że brakuje tkanki w określonym miejscu na twoim ciele. Kawałek tkanki, który jest używany w chirurgii w celu uzupełnienia brakującego, nazywany jest „płatkiem”. Tkanka „płatkowa”, która jest przenoszona z jednego miejsca na drugie podczas operacji, musi mieć dobre ukrwienie przed, w trakcie i po operacji.

Chirurg plastyczny zaleci operację mającą na celu utrzymanie silnego ukrwienia „klapki”. Czasami tkanka na twoim ciele potrzebna do twojej „płatki” jest dasuplemento od części twojego ciała, która jest rekonstruowana. Kiedy tak się stanie, „klapa” może zostać całkowicie odłączona od ciała na krótki czas podczas operacji, a następnie ponownie połączona z ciałem. Ten rodzaj operacji nazywany jest operacją „wolnego płata”.

Połączenie technologii i mikrochirurgii

Czy mikrochirurgia osiągnęła już status quo? A może innowacje i przełomy będą nadal trwać? Autorzy uważają, że nie ma jednoznacznych odpowiedzi na te pytania; jednak może istnieć duża szansa na lepsze wykorzystanie mikrochirurgii w przyszłości poprzez odpowiednie planowanie i mądre inwestycje.

Poniższe potencjalne kierunki odzwierciedlają niektóre pomysły autorów dotyczące mikrochirurgii w erze cyfrowej.

Technologia cyfrowa stale się rozwija i najprawdopodobniej będzie nadal ewoluować. Połączenie technologii i mikrochirurgii będzie „zmieniaczem gry” w naszej praktyce.

Aplikacje na smartfony mogą zrewolucjonizować bezpłatne monitorowanie klap 345 i prawdopodobnie cały proces okołooperacyjny, zapewniając przyjazne dla chirurga, szybkie i wydajne narzędzia do komunikacji, oceny i porad.

Google Glass lub inne podobne produkty z transmisją na żywo procedur chirurgicznych z wykorzystaniem 4G lub szybkiego internetu mogą pomóc w telenadzorowaniu uczestników szkolenia w celu zapewnienia bezpieczniejszego szkolenia praktycznego.

Inne postępy technologiczne w dziedzinie powiększenia i obrazowania w wysokiej rozdzielczości mogą poprawić nasze zrozumienie delikatnego krążenia skóry, mięśni, kości itp., co skutkuje niestandardowym, swobodnym transferem tkanek; jeszcze bardziej wyrafinowana forma supermikrochirurgii.

Roboty są już w użyciu, ale wciąż brakuje wyspecjalizowanego robota mikrochirurgicznego, który mógłby być produktem przyszłości; jednak szerokie zastosowanie chirurgii robotycznej może nie ulec znaczącym zmianom nie tylko ze względu na koszt, ale również z powodu ograniczonych wskazań.

A co z samą częścią techniczną, taką jak mikrozespolenie, techniki preparowania, wstawka itp.? Podczas gdy standardowe techniki opisane w tym rozdziale będą nadal intensywnie używane, trend w kierunku chirurgii bezszwowej i chirurgii z minimalnym dostępem (innymi słowy, podejście bezurazowe) będzie najprawdopodobniej nadal rósł.

Jeśli chodzi o klapy i miejsca dawców, wierzymy, że każdy mikrochirurg lub ośrodek będzie miał własne klapy dla koni roboczych, na których polega, aby osiągnąć cele rekonstrukcji; jednak wolne klapy z kończyny dolnej najprawdopodobniej przeważają nad innymi klapami ze względu na zalety podejścia dwuzespołowego i różnorodności opcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj