Utrzymanie rutyny ćwiczeń fizycznych nie jest łatwe

0

W końcu na tę aktywność trzeba poświęcić konkretną porę dnia, pomijając lenistwo, zmęczenie fizyczne, a nawet rezygnację z niektórych zobowiązań. Ponadto wyniki nie zawsze pojawiają się od razu, co może sprawić, że pomysł regularnego chodzenia na siłownię będzie frustrujący.

  • Ale ciągłe chodzenie na siłownię, wraz z dobrą dietą, jest pierwszym krokiem w poszukiwaniu zdrowia.
  • Dlatego cieszenie się treningiem i wykonywaniem różnorodnych czynności jest niezbędne, aby twój nastrój był zawsze dobry.

Problem polega na tym, że dla niektórych osób utrzymanie wysokiego zainteresowania może nie być takie łatwe.

Zwykle dzieje się tak, ponieważ ta osoba nie ma zwyczaju trenować, co ostatecznie utrudnia wszystko. Po nabyciu nawyku chodzenie na siłownię stanie się automatyczne i niezbędne, ponieważ ciało będzie coraz częściej prosić o aktywność fizyczną, zapewniając więcej zdrowia dla ciała i umysłu.

Myśląc o ułatwieniu tego procesu, przedstawiamy 5 wskazówek, jak zacząć czerpać radość z treningu, łącząc usposobienie, personalizację treningu i różnorodność wykonywanych czynności. Sprawdź, jak łatwo zacząć:

Mieć cele: nie skupiaj się na wyniku, ale na procesie

Zamiast na przykład myśleć o tym, ile kilogramów chcesz zrzucić, zastanów się, ile razy w tygodniu chcesz iść na siłownię, aby osiągnąć ten cel. Wyznaczaj także krótkoterminowe i łatwo osiągalne cele. Niejasne cele, takie jak „uzyskanie formy”, będą Cię frustrować i mogą osłabić Twoją motywację do treningu.

Zamiast tego pomyśl o „zgubieniu tylu kilogramów w tak długim czasie”. O wiele łatwiej to sobie wyobrazić, prawda?

Stwórz rytuał: kierujemy się rytuałami. Jak każda dbałość o siebie, trening może być zabawny i przyjemny, jeśli jest wykonywany w sposób, który Ci się podoba, w najlepszych momentach i w najlepszy możliwy sposób.

  • Jeśli lubisz poranne światło, spróbuj zarezerwować czas na pójście na siłownię. Jeśli noc jest Twoim towarzyszem, być może będziesz wtedy czuł się dobrze na treningu.
  • Twórz małe rutyny i umieszczaj w tym skrypcie rzeczy, które ci się podobają, takie jak dobra muzyka, a nawet towarzystwo przyjaciela.
  • Ciesz się treningiem: nie każdy radzi sobie dobrze z każdym ćwiczeniem. Ważne jest, abyś zwracał uwagę na swoje zestawy i zdawał sobie sprawę, jaki rodzaj aktywności lubisz najbardziej.

Oczywiście nie wszystkie czynności będą na początku przyjemne, ale każdy trening ma swoją przyjemną część. Skup się na dobrych rzeczach i zmierz się z resztą. W końcu trudności są również częścią drogi do uzyskania formy i zdrowia.

Uporządkuj swoje harmonogramy: zarezerwuj czas szkolenia na szkolenie.

Jeśli ten czas jest zarezerwowany specjalnie na Twoją aktywność fizyczną, umawianie wizyt w tym samym czasie staje się trudniejsze i zapobiega zwlekaniu. Zastanów się, kiedy Twój czas jest najbardziej wolny i poświęć mu się.

uporzadkuj-swoje-harmonogramy-zarezerwuj-czas-szkolenia-na-szkolenieZachowaj inspirację: Inspiracja często może pochodzić z motywacji do zrobienia czegoś innego. Wykonywanie tych samych ćwiczeń każdego dnia może być frustrujące. Znajdź więc siłownię z różnorodnymi zajęciami, oferującą różne możliwości i wyprowadzającą Cię ze strefy komfortu.

Zauważysz różnicę!

A co powiesz na rozpoczęcie teraz, aby cieszyć się treningiem? Dzięki zróżnicowanym aktywnościom zaprojektowanym tak, aby oferować to, co najlepsze dla Ciebie i Twojego zdrowia, Performa jest idealną siłownią, która wytworzy nawyk ćwiczeń i raz na zawsze zmieni Twoje życie. Przyjdź, bądź Performą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj