Medycyna w USA

0

Studia medyczne w USA rozpoczynają się na ogół PO ukończeniu czterech lat studiów uniwersyteckich, które obejmują spełnienie wymagań kursu przedmedycznego wraz z uzyskaniem tytułu licencjata (BA) z dowolnego przedmiotu. Sama szkoła medyczna trwa zwykle cztery lata, po której następują 3-7 lat ukończonych studiów medycznych (staż/rezydentura).

Medycyna w USA – procedura rekrutacyjna, studia przedmedyczne i całkowity koszt studiów

Niektóre uczelnie medyczne oferują ograniczone programy rozpoczynające się po ukończeniu szkoły średniej, które łączą studia licencjackie z edukacją medyczną. Studenci są tymczasowo przyjmowani na te programy na podstawie akredytacji szkół średnich, a jeśli ich wyniki są zadowalające, mogą przejść do stopnia doktora. Ten program trwa zazwyczaj sześć lub siedem lat, a przyjęcie do niego jest niezwykle konkurencyjne dla studentów zagranicznych.

Studenci zagraniczni mają bardzo niewiele możliwości zdobycia dyplomu medycznego w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie szkoły medyczne otrzymują dwa razy więcej wniosków od kwalifikujących się obywateli USA, którzy mogą zostać zakwaterowani, a wiele uczelni medycznych sponsorowanych przez stan jest prawnie zobowiązanych do przyjmowania tylko mieszkańców stanu.

Większość instytucji wymaga od zagranicznych studentów ukończenia co najmniej dwóch ostatnich lat studiów licencjackich na uczelni lub na uniwersytecie w Stanach Zjednoczonych. Coraz więcej szkół medycznych wymaga tytułu licencjata ze szkoły amerykańskiej. Nawet z amerykańskim tytułem licencjata uczelnie medyczne przyjmują kilku zagranicznych studentów, ponieważ przestrzeń jest tak ograniczona. W 2001 roku na 34 859 złożonych wniosków 17 456 zostało przyjętych, z czego 230 stanowili studenci zagraniczni.

Procedura przyjęcia

Wszyscy kandydaci na uczelnie medyczne muszą również przystąpić do egzaminu wstępnego do Collegium Medicum. MCAT bada zrozumienie podstawowych pojęć z biologii, chemii i fizyki, a także umiejętności rozumowania werbalnego i zawiera dwa przykłady pisania. Test należy wykonać 18 miesięcy przed planowaną datą rejestracji. Terminy zapisywania się do ośrodków zagranicznych są dwa miesiące wcześniej.

Stany Zjednoczone Ameryki.

Szkoła z internatem rozważy następujące czynniki przy podejmowaniu decyzji o przyjęciu ucznia na program medyczny:

  • licencja akademicka,
  • wyniki MCAT,
  • listy polecające,
  • zajęcia dodatkowe,
  • cechy osobiste i
  • zaangażowanie w medycynę.

Studia przedmedyczne

Większość amerykańskich studentów, którzy zamierzają uczęszczać do szkoły medycznej, ma tytuł licencjata z biologii, chemii lub innego przedmiotu naukowego, chociaż nie jest to wymagane (ani nawet zalecane). Charakter amerykańskiego stopnia sztuk wyzwolonych pozwala studentom zdobyć solidne podstawy w naukach przyrodniczych i humanistycznych. Wszystkie uczelnie medyczne popierają znaczenie takiej edukacji.

„Program przedmedyczny” to specjalna sekwencja przedmiotów, w tym rachunek różniczkowy, psychologia, biologia, chemia organiczna/nieorganiczna, fizyka i język angielski. Należy pamiętać, że stopień przedmedyczny nie gwarantuje przyjęcia do szkoły medycznej i może nie być najlepszym programem dla wszystkich studentów, w zależności od indywidualnych zainteresowań. Możliwe jest również podjęcie tej sekwencji przedmiotów podczas dorastania w samodzielnym przedmiocie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj