Real Time PCR

0

Czym jest test Real Time PCR?

Głównym testem diagnozującym ostrą infekcję, obecnie pod kątem infekcji Sars-Cov-2, jest test Real Time PCR. To on powie Ci na pewno, jeśli masz infekcję.Test wykonywany w laboratoriach MedLife w celu wykrycia wirusa Sars-Cov-2 wykorzystuje technologię NAAT (technologia amplifikacji kwasu nukleinowego), odpowiednio odwrotną transkrypcję PCR w czasie rzeczywistym (RT-PCR). ).

Ten test ujawnia obecność wirusowego RNA w nosogardzieli.

W diagnostyce infekcji zalecane są testy RT-PCR. Obecnie podejmuje się wiele wysiłków w celu opracowania testów umożliwiających jak najdokładniejsze i jak najszybsze wykrycie infekcji, jednak testy RT-PCR pozostają aktualnym standardem diagnostycznym.

Osoba, u której wynik testu RT-PCR był dodatni, albo ma aktywną infekcję, albo nadal zachowuje wirusowe pozostałości RNA po poprzedniej infekcji; ponieważ nie zawsze można odróżnić te dwie sytuacje, nawet jeśli wykazują objawy lub nie, należy wziąć pod uwagę, że może to rozprzestrzeniać infekcję. W związku z tym wskazane jest odizolowanie się, jeśli jest to pierwszy zidentyfikowany pozytywny wynik testu i pilne skontaktowanie się z doradcym rodzinnym i DSP w celu uzyskania wskazówek lub zachowanie bardziej rygorystycznych środków ochronnych, jeśli jest to z kilkoma pozytywnymi testami w tło.

Dlaczego warto wykonać test Real Time PCR?
Aby móc rozróżnić możliwą symptomatologię oddechową. Jeśli wynik testu jest pozytywny, należy odizolować się od innych osób, aby nie przenieść na nie choroby oraz skontaktować się z doradcym rodzinnym i DSP.

Aby sprawdzić, czy w określonym kontekście epidemiologicznym (miałeś kontakt z pozytywną osobą, czy to z rodziny, przyjaciela lub kolegi) jesteś również zarażony, mimo że nie masz żadnych objawów.

Jeśli chcesz podróżować do innych krajów, być może będziesz musiał uzyskać negatywny wynik testu RT-PCR. Niektóre kraje wymagają, aby obywatele rumuńscy przystąpili do tego testu przed zezwoleniem im na wjazd na swoje terytorium. Last but not least, dla komfortu i spokoju każdego z nas, jeśli istnieją jakiekolwiek podejrzenia.

Czy potrzebuję programowania do testu Real Time PCR?
Tak, musisz ustalić harmonogram tego testu. Musisz zadzwonić do call center pod nr. 0219646 aby umówić się na wizytę w jednej z placówek MedLife, gdzie można wykonać to badanie.

Jak zbiera się test Real Time PCR?
W celu wykonania testu RT PCR z górnych dróg oddechowych pobierane są próbki za pomocą wymazów z nosogardła i gardła.

Czy przed zbiorami wymagane jest specjalne przygotowanie?
Aby uzyskać prawidłowy wynik, żywność nie powinna być spożywana 4 godziny przed zbiorem i nie powinna być w tym czasie spożywana poza wodą. Nie zaleca się również palenia i spożywania gumy do żucia ani tabletek mentolowych.

Czy zbiory są bolesne?
Żniwa dla pacjenta, który będzie miał ten test, są nieco nieprzyjemne, nie bolesne. Zbiór odbywa się głównie z nosogardzieli, a następnie z gardła.

Kto może testować?
Każdy może być przetestowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj