Zacznij krok po kroku. Aktywność jest ważna, ale nie musisz codziennie ćwiczyć

0

Ćwiczenia fizyczne są bardzo ważne dla naszego ogólnego samopoczucia i jakości życia. Mogą być częścią Twojego stylu życia, przyczyniając się zarówno do zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

Jednak wiele osób nienawidzi ćwiczeń. Ale uwierz mi, można czerpać przyjemność z wprawiania w ruch swojego ciała.Jeśli jesteś jedną z tych osób, nadszedł czas, aby poznać najważniejsze wskazówki, jak czerpać przyjemność z ćwiczeń. Ciekawski?

Chodź ze mną i przekonaj się!

 • Jak czerpać radość z ćwiczeń: 6 najważniejszych wskazówek
 • Zmotywuj się

Pierwszą wskazówką, aby wiedzieć, jak czerpać radość z ćwiczeń, jest motywacja. Istnieją dwa rodzaje motywacji: wewnętrzna i zewnętrzna.Motywacja wewnętrzna polega na wykonaniu zadania, ponieważ daje satysfakcję. Oto kilka przykładów:

 1. zobowiąż się do wykonania ćwiczenia, które pozwoli ci nauczyć się czegoś nowego;
  opanować wymagające umiejętności;
 2. po prostu ciesz się przyjemnymi doznaniami, takimi jak nastrój i energia ciała.

Motywacja zewnętrzna jest powiązana z przyczynami zewnętrznymi, tak że osoba angażuje się w działanie, aby uniknąć kary lub otrzymać nagrodę. Niektóre formy motywacji zewnętrznej mogą być korzystne, takie jak:

 • ćwiczyć ćwiczenia fizyczne w celu przyczynienia się do kontroli chorób przewlekłych;
  do poprawy wyników sportowych.

Inni, z nadmiernym naciskiem na odchudzanie lub dopasowanie do ubrania, mogą wskazywać na trudną relację z ciałem. Ponadto nie przyczyniają się do zdrowego wysiłku fizycznego.

Chociaż niektóre formy motywacji zewnętrznej są ważne dla tych, którzy chcą zrozumieć, jak czerpać radość z ćwiczeń fizycznych, nie są one wystarczające. Potrzebujemy wewnętrznej motywacji, ponieważ generuje ona większą autonomię i pozwala, aby ćwiczenia stały się nawykiem bez cierpienia.

Przeczytaj także: Korzyści z diety i aktywności fizycznej dla zdrowia

Zacznij od małego Powszechne jest, że chcesz rozpocząć aktywność fizyczną już ćwicząc pięć razy w tygodniu. W takich przypadkach często czujesz się sfrustrowany, jeśli z jakiegoś powodu musiałeś opuścić trening.

przeczytaj-takze-korzysci-z-diety-i-aktywnosci-fizycznej-dla-zdrowiaI nie od razu poczujesz wpływ na swoje ciało i zdrowie. Bądź cierpliwy w tym procesie i nie szukaj doskonałości, ponieważ ona nie istnieje.Zrozum, że nie zawsze będziesz mógł ćwiczyć, ponieważ zdarzają się nieprzewidziane zdarzenia. Czasami możesz przeformułować rutynę, innym razem nie.

Nie karz siebie

Wiele osób traktuje ćwiczenia fizyczne jako formę kary i kojarzy je z restrykcyjnymi dietami. A jeśli jesteś tutaj, aby dowiedzieć się, jak czerpać radość z ćwiczeń, to wcale nie pomoże.

Chodzenie na siłownię, bo np. zjadłeś lody, ujawnia poczucie winy i niespokojną relację z ciałem. Ta postawa nie jest zaskakująca, ponieważ społeczeństwo uwarunkowało nas do krytycznego patrzenia na nasze ciała i poszukiwania szczupłości jako standardu piękna.

Spróbuj zrobić coś innego! Przestań ćwiczyć, aby „naprawić” coś w swoim ciele, spalić tłuszcz lub schudnąć.

Ćwicz, bo kochasz swoje ciało, a nie dlatego, że go nienawidzisz. A jeśli jest to zbyt trudne, po prostu naucz się akceptować swoje ciało takim, jakie jest i skup się na tym, co może ci ono zaoferować.

 1. Szanuj też swoje granice. Czasami będziesz zbyt zmęczony, aby intensywnie trenować i lepiej będzie spokojnie.
 2. Chodzi o poznanie siebie i intuicyjne ćwiczenia. Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Naciśnij Graj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj