Następnym krokiem jest uczynienie z praktyki nawyku

0

Zrób z tego nawyk

W tym celu ważne jest, abyś nie przegapił treningu, dawał z siebie wszystko i pamiętaj, że na początku może to być trudny okres adaptacji. W połączeniu z wskazówką 1, wybranie praktyki zgodnej z Twoim profilem ułatwi Ci wejście w nawyk, czyli uprawianie sportu, jeśli podoba Ci się ta modalność!

Planuj

Organizacja jest słowem sprzymierzeńczym wszystkich sportowców, więc miej papier i długopis w ręku i określ dni treningowe, czas na treningi i nie ustawaj w wykonywaniu planu sportowego zgodnie z planem. W ten sposób można wytrwać i nie mieć bólu głowy!

Ustaw środowisko

  • Ta wskazówka jest ważna dla tych, którym zależy na miejscu ćwiczeń, czyli jakie jest najlepsze środowisko do treningu: w domu, na siłowni, w parku czy w lesie?
  • Jest kilka miejsc, które są zgodne z wybranym sportem, więc jeśli potrzebujesz wizualnej zachęty, otoczenie jest ciężarem, który należy wziąć pod uwagę!
  • Nie poddawaj się

Na koniec ważne jest, aby mieć świadomość, że wynik nie pojawia się z dnia na dzień, to znaczy, jeśli myślisz, że po 1 tygodniu treningu Twój organizm będzie już miał duże różnice, lepiej nie tworzyć oczekiwań, bo frustracja jest pewna!

Wiedz, że sport to proces adaptacyjny, a Twoje ciało nie jest maszyną, więc uspokój swój niepokój i szanuj swoje ograniczenia. Biorąc pod uwagę te względy, łatwiej jest posunąć sport do przodu i nie poddawać się przy pierwszej trudności!

Dlaczego powinieneś uprawiać sport?

Teraz, gdy już wiesz, jak zacząć uprawiać sport, miło jest otrzymać dodatkowe zachęty i nadal szukać sposobu, który będzie dla Ciebie przyjemny i pozytywny! Czy kiedykolwiek analizowałeś powody posiadania aktywnego ciała podczas uprawiania sportu?

  • dlaczego-powinienes-uprawiac-sportPoza poprawą samooceny i poprawą odpowiedzi immunologicznych organizmu, sport zapewni Ci nowe realia: poznasz nowych ludzi i nadal będziesz mieć dobre samopoczucie i jakość życia!
  • Przy rutynowych czynnościach związanych z obsługą i opieką nad domem wydaje się, że nie możesz mieć czasu ani odwagi, aby rozpocząć trening, ale wiedz, że jeśli chcesz zmienić swoje życie, po prostu rób małe kroki, a zmiana będzie ogromna!

W sporcie nadal jest to możliwe:

  1. Reguluj zdrowie fizyczne, psychiczne i emocjonalne.
  2. Promuj samopoznanie.
  3. Rozpoznaj swoje ograniczenia.

Nie zapomnij przeprowadzić oceny stanu zdrowia i uzyskać zgodę lekarza na rozpoczęcie aktywności fizycznej. Możesz nauczyć się, jak zacząć uprawiać sport, ale ważne jest również, aby mieć świadomość, że Twoje ciało musi być sprawne do ćwiczeń!

Mam nadzieję, że podobała Ci się zawartość!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj