Znajdź partnera do treningu lub treningu w grupie

0

Czy jesteś jedną z tych osób, które uważają, że ćwiczenia fizyczne, aby były ważne, muszą trwać co najmniej trzydzieści minut i muszą być intensywne? To błędne przekonanie, w które musisz przestać wierzyć.

Dajemy Ci 11 wskazówek, jak nauczyć się czerpać przyjemność z (więcej) ćwiczeń fizycznych.

„Ważne jest, aby ludzie zdali sobie sprawę, że każda aktywność fizyczna jest lepsza niż brak aktywności fizycznej” – zaczyna od wyjaśnienia Michelle Segar, dyrektor Centrum Polityki i Badań w Sporcie, Zdrowia i Aktywności na Uniwersytecie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Ameryki., do magazynu Time.

Ale zacznijmy od genezy pytania: dlaczego tak wiele osób unika idei ćwiczeń? Z powodu braku czasu, braku towarzystwa, złych doświadczeń z przeszłości lub rozpoczęcia specjalnych programów treningowych, które przynoszą uczucie presji i frustracji, gdy wyniki pojawiają się po długim czasie.

Czy identyfikujesz się z którymś z tych scenariuszy?

W każdym przypadku wiedz, że możesz zmienić zdanie. Niedawne badanie prowadzone przez Michelle i opublikowane w czasopiśmie BMC Public Health sugeruje, że ludzie mogą nauczyć się czerpać radość z bycia bardziej aktywnymi, po prostu wiedząc, jak zarządzać tymi przekonaniami i oczekiwaniami.

  • „Ludzie muszą po prostu wybierać przeprowadzkę, kiedy tylko mają taką możliwość”, podsumowuje Michelle, która przez ostatnie kilka lat badała, co motywuje ludzi do bycia sprawnymi fizycznie.
  • Oto 11 wskazówek, jak nauczyć się czerpać radość z ćwiczeń fizycznych, które zmotywują Cię do treningu.

To pierwsza wskazówka sugerowana przez trenerkę zdrowia Isadorę Baum na stronie Bustle. Trening z przyjacielem lub członkiem rodziny, zwłaszcza jeśli jest to ktoś o większym przygotowaniu fizycznym, kto stawia nam wyzwania i popycha nas, jest cenną pomocą w utrzymaniu motywacji i koncentracji na wynikach. Możesz dołączyć do zajęć grupowych, które są również dobrym sposobem na nawiązywanie kontaktów towarzyskich i poznawanie nowych ludzi.

Znajdź zajęcie, które naprawdę Ci się podoba i spełnia Twoje potrzeby.

  • Nie musisz nienawidzić tego, co robisz, a najlepiej, nawet dobrze się bawisz podczas ćwiczeń.
  • Wybierz krótsze, intensywne treningi.

Nikt nie lubi spędzać godzin na siłowni, prawda? Długie treningi o niskiej intensywności mogą być prawdziwym koszmarem dla tych, którzy nie mają szczególnego zamiłowania do sportu. Zdecyduj się na krótszy, intensywny rodzaj treningu z różnorodnymi ćwiczeniami.

Zapisz najlepsze ćwiczenie na koniec.

Są ćwiczenia, których nie lubimy tak bardzo, ale wiemy, że są dla nas korzystne. Możesz je najpierw „rozesłać”, a ćwiczenia, które sprawiają Ci najwięcej przyjemności, zostawić na koniec.

Ćwicz na świeżym powietrzu

Przy dobrej pogodzie nie musisz przebywać w czterech ścianach. Ćwicz na świeżym powietrzu i odkrywaj inne aktywności, takie jak spacery lub jazda na rowerze.

Zmieniaj rodzaj ćwiczeń.

Nawet jeśli wybierzesz czynność, która sprawia ci przyjemność, jeśli robisz to codziennie, w kółko, jest bardziej prawdopodobne (jeszcze) że szybko się znudzisz. Wypróbuj zajęcia grupowe, nowy sport lub inny rodzaj treningu.

  • cwicz-na-swiezym-powietrzuZapisz, co czujesz.
  • Po każdej aktywności lub sesji treningowej zapisz, co w danej chwili czujesz.

Tutaj wszystko jest ważne: „Mam więcej energii”, „Czuję się bardziej pewny siebie i kreatywny” lub „Czuję się pozytywnie”, to przykłady zdań, które możesz (ponownie) przeczytać, gdy demotywacja przejmuje nad tobą kontrolę.

Powiąż ćwiczenia z podróżą.

Włączenie ćwiczeń do innych zajęć, które kochasz, takich jak podróże, to świetny sposób, aby naprawdę czerpać radość z uprawiania sportu. Możesz wypożyczyć rower lub odkrywać to nowe miejsce na piechotę – to naprawdę najlepszy sposób na odkrywanie i odkrywanie nowych miejsc.

  • Słuchaj muzyki podczas ćwiczeń.
  • To może wydawać się oczywistą wskazówką, ale zostało naukowo udowodnione, że słuchanie muzyki sprawia, że ​​ćwiczenia wydają się łatwiejsze.
  •  Miej realistyczne cele treningowe.
  • Zacznij od małych kroków, o których wiesz, że możesz je łatwo wykonać i które przyniosą ci korzyści w krótkim okresie, zamiast tworzyć nierealne cele.

Daj sobie nagrodę.

Ćwiczenia fizyczne to coś, co powinno sprawić, że poczujesz się dobrze w środku, to na pewno. Ale przyznanie sobie nagrody po ćwiczeniach może sprawić, że będziesz bardziej cieszyć się tym procesem. Wybierz realistyczną nagrodę za swój budżet, zdrowie i pewność siebie. Masaż, nowy sprzęt treningowy lub słodki poczęstunek to dobre opcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj