Utrzymanie rutyny ćwiczeń fizycznych nie jest łatwym zadaniem, prawda?

0

Wiem, że trzeba poświęcić na to konkretny czas, odłożyć na bok lenistwo, zmęczenie, czas na obejrzenie filmu, a efekt nie przychodzi od razu, ale dobrą wiadomością jest to, że zbilansowana dieta, spokojny sen, ćwiczenia fizyczne to bardzo pomoże w twoim zdrowiu, poza tym twoje usposobienie i energia znacznie się poprawią.

Problem polega na tym, że utrzymanie tego pragnienia trenowania na wysokim poziomie może nie być takie łatwe, ale wszystko, co chcemy mieć, jest poza naszą strefą komfortu, prawda?

Zwykle dzieje się tak, jeśli nie masz nawyku trenowania, co ostatecznie utrudnia trening.

Po nabyciu nawyku chodzenie na siłownię, spacery, wchodzenie po schodach, przysiady staną się automatyczne i niezbędne, ponieważ ciało będzie coraz częściej prosić o aktywność fizyczną, zapewniając więcej zdrowia dla ciała i umysłu. W końcu umysł jest, ciało jest!!!

Myśląc o ułatwieniu tego procesu, przedstawiamy 5 wskazówek, które pomogą Ci zacząć cieszyć się treningiem

Miej cele: nie skupiaj się na wyniku, ale na procesie. Zamiast myśleć o tym, ile kilogramów chcesz stracić, na przykład, zastanów się, ile razy w tygodniu chcesz ćwiczyć. Wyznaczaj także krótkoterminowe i łatwo osiągalne cele. Przykład: Wybierz się na spacer po mieszkaniu o 6 rano w poniedziałek, środę i piątek. O wiele łatwiej to sobie wyobrazić, prawda?

Twórz nawyki: kierujemy się nawykami. Jak każda dbałość o siebie, trening może być zabawny i przyjemny, jeśli jest wykonywany w sposób, który Ci się podoba, w najlepszych momentach i w najlepszy możliwy sposób.

  1. Jeśli lubisz słońce, światło dzienne, postaraj się zarezerwować ten czas na ćwiczenia. Jeśli pracujesz lepiej w nocy, być może będziesz czuł się lepiej trenując w tym czasie.
  2. Twórz małe rutyny i umieszczaj w tym skrypcie rzeczy, które ci się podobają, takie jak dobra muzyka, a nawet towarzystwo przyjaciela.

Wybierz przyjemną aktywność: Ważne jest, abyś wybrał coś, co sprawia ci przyjemność. Oczywiście nie wszystkie czynności będą na początku przyjemne, ale każdy trening ma swoją przyjemną część. Skup się na dobrych rzeczach i zmierz się z resztą. W końcu trudności są również częścią sposobu, aby mieć więcej zdrowia i nadal pozostawać w formie.

Uporządkuj swoje harmonogramy: zarezerwuj czas szkolenia na szkolenie.

Jeśli ten czas jest zarezerwowany specjalnie na Twoją aktywność fizyczną, umawianie wizyt w tym samym czasie staje się trudniejsze i zapobiega zwlekaniu. Zastanów się, kiedy Twój czas jest najbardziej wolny i poświęć mu się.

5- Pozostań zainspirowany: Inspiracja może często pochodzić z motywacji do zrobienia czegoś innego. Wykonywanie tych samych ćwiczeń każdego dnia może być frustrujące. Szukaj więc urozmaiconych zajęć i wyjdź ze swojej strefy komfortu. Zauważysz różnicę!

uporzadkuj-swoje-harmonogramy-zarezerwuj-czas-szkolenia-na-szkolenie-2Więc co powiesz na rozpoczęcie dzisiaj? Napisz w komentarzach, jaką aktywność zdecydowałeś się rozpocząć i rób dobry trening!

Wczesne wstawanie jest już dla wielu osób trudnym zadaniem, ale wstawanie z łóżka tylko po to, aby poćwiczyć, jest jeszcze trudniejsze nawet dla tych, którzy zwykle ćwiczą rano. Jednak uwzględnienie kilku kroków w rutynie, według portalu „Mind Body Green”, może sprawić, że poranna aktywność fizyczna będzie mniej znośna.

ZACZNIJ OD JEDNEGO DNIA TYGODNIA

Zmiana nawyku nie jest łatwa, więc zacznij od małych rzeczy. Wybierz dzień tygodnia, aby zacząć wcześnie wstawać. W ten sposób łatwiej będzie przekonać się do wstania z łóżka, gdy budzik się obudzi. W kolejnych dniach będziesz mógł spać później.

ZAPŁAĆ NA SIŁOWNI

Szanse na zrezygnowanie z porannych treningów są mniejsze, gdy już opuściłeś siłownię lub opłacony osobisty trener, szczególnie w trudnych czasach. Jeśli twoje ćwiczenia zależą tylko od twojego nastroju, a nie od twojej kieszeni, jak spacer lub bieg, przestałbyś ćwiczyć więcej razy w tygodniu.

POMYŚL O JAK DOBRZE SIĘ CZUJESZ PO TRENINGU

Czy znasz dobre samopoczucie, jakie dajesz po ćwiczeniach? Dzieje się tak dzięki uwalnianiu endorfin w organizmie i jest przyjemniejsze niż dodatkowa godzina snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj