Inne przyczyny bólu barku

0

Czasami ból barku jest wynikiem urazu innego miejsca w ciele, zwykle szyi lub bicepsa. Nazywa się to bólem przenoszonym. Przekazywane bóle na ogół nie nasilają się, gdy poruszasz ramionami. Inne przyczyny bólu barku to kilka postaci zapalenia stawów, rozdartej chrząstki lub rozdartego mankietu rotatorów. Obrzęk worków (osłaniających bark) lub ścięgien również może powodować ból.

Samoprzylepna kapsułka na ramię jest również znana jako zamrożone ramię. Dokładna przyczyna zamrożonego barku nie jest w pełni poznana, ale istnieje kilka czynników, które mogą odgrywać rolę w jego rozwoju. Osoby z cukrzycą mają większe ryzyko rozwoju zamrożonego barku, podobnie jak osoby, u których zdiagnozowano niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, choroby serca i chorobę Parkinsona.

Zespół bólu mięśniowo-powięziowego charakteryzuje się wrażliwością na ramię, bólem mięśni i skurczami. Przyczyna tego zespołu nie jest znana, ale istnieją częste stany i uważa się, że odgrywają rolę w jego rozwoju, takie jak depresja, zły sen, wcześniejsze urazy barku i stres.

Psuplementsopatia ramienna jest spowodowana problemem nerwowym szyi i barku. W przypadku uszkodzenia splotu ramiennego może rozwinąć się psuplementsopatia ramienna, obszar znajdujący się po obu stronach szyi i zawierający korzenie nerwowe w rdzeniu kręgowym.

Radikulopatia szyjna jest lepiej znana jako zaciśnięty nerw. Ten stan występuje, gdy nerw w gardle jest podrażniony lub ściśnięty, zmuszając go do oderwania się od rdzenia kręgowego. Ból w zaciśniętym nerwie ma tendencję do promieniowania do barku i powoduje osłabienie mięśni i drętwienie, które może dosięgnąć ramienia i dłoni. Zapalenie stawów jest częstą przyczyną ściągnięcia nerwu w ramieniu, ale ściśnięte nerwy często występują z powodu urazów.

Zapalenie kości i szpiku jest bardziej znane jako infekcja kości. Może to być spowodowane przez bakterie lub grzyby. Infekcja może dotyczyć zarówno młodych, jak i starszych, przy czym dzieci odczuwają ból w rękach lub nogach, podczas gdy dorośli odczuwają ból w biodrach, kręgosłupie i nogach. Nieleczone zapalenie kości i szpiku może prowadzić do trwałego uszkodzenia kości.

Ból w klatce piersiowej może być pierwszym objawem, który może wystąpić po zawale serca, ale ból barku jest dość powszechny w przypadku zawału serca. Szczególnie ból w lewym ramieniu jest objawem zawału serca.

W przypadku pieczenia, ucisku lub ucisku w barku wraz ze stopniowym nasileniem się bólu w lewej łopatce lub w okolicy przez kilka minut, ból barku może być oznaką zawału serca.

Zwichnięcie następuje, gdy kość wysuwa się ze stawu. Możesz zwichnąć ramię, gdy czubek kości ramienia ześlizguje się lub wystaje ze stawu barkowego. W częściowym zwichnięciu lub podwichnięciu górna część kości ramiennej częściowo wystaje z piedestału. Całkowite zwichnięcie diagnozuje się, gdy kość ramienna całkowicie oddzieli się od podstawy. Oddzielny bark lub zwichnięty bark spowoduje silny ból barku i uczucie niestabilności barku wraz z obrzękiem, drętwieniem i siniakami.

Jak objawia się ból barku

Istnieje wiele przyczyn bólu barku i wszystkie mają swój własny, unikalny zestaw objawów. W zależności od przyczyny bólu barku możesz doświadczyć:

  • głęboki ból w stawie barkowym, z tyłu lub z przodu barku i ramienia. Czasami ból w ramieniu można opisać jako „złapany ból”.
  • poruszanie ramieniem może powodować ból
  • osłabienie górnej części ramienia / ramienia. W zależności od sytuacji może wystąpić uczucie poślizgu i powrotu stawu w podstawie stawu lub całkowite przemieszczenie barku.
  • mrowienie (mrowienie) i palący ból. Bardziej prawdopodobne jest to, że jest to związane z nerwami w szyi niż z samym stawem barkowym.
  • brak ruchu po zwichnięciu barku. Jest to zwykle spowodowane bólem. Pęknięcie mankietu rotatorów i uszkodzenie nerwu pachowego powodują osłabienie w odsuwaniu ramienia od ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj