Ograniczenie ruchów ramion

0

Staw barkowy może poruszać się w szerokim zakresie ruchów. Kiedy ten ruch zostanie utracony, codzienne czynności mogą być niezwykle trudne. Wiele schorzeń związanych z barkiem może prowadzić do bólu i zmniejszenia zakresu ruchu. Ruchomość łopatki odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu barku, a upośledzenie ruchomości łopatki sugeruje się jako czynnik w zespole ciasnoty ciasnoty.

Zamrożony bark to stan, który powoduje ból barku i ogranicza zakres ruchu barku. Ograniczenie ruchu wpływa zarówno na aktywny, jak i pasywny zakres ruchu. Oznacza to, że twój ruch ogranicza się do stawu barkowego, zarówno gdy próbujesz poruszyć ramieniem, jak i gdy ktoś inny (np. Twój doradca) próbuje poruszyć ramieniem. Stan ten może uniemożliwić Ci sięganie ramieniem nad głowę, w bok, w poprzek klatki piersiowej lub obracanie ramienia od przodu do tyłu.

Ostry ból

Nagły ból barku jest szczególnie powszechny podczas upadku lub lądowania. Ból może promieniować od gardła do ostrych urazów. Ostry ból barku może być ostry i może spowodować uszkodzenie stożka rotatorów lub stawu, takie jak odwarstwienie obrąbka, które może wystąpić z obrzękiem lub bez niego. Ten rodzaj bólu może być spowodowany uszkodzeniem mięśni, więzadeł lub kości, takim jak złamanie. Infekcje mogą wystąpić nagle i mogą powodować ostry ból barku, a także zapalenie splotu ramiennego zwane nerwobólem ramiennym.

Czynniki ryzyka bólu barku

Głównym czynnikiem ryzyka bólu barku jest wiek. Nadmierne używanie (na przykład poprzez uprawianie sportu lub inne zajęcia rekreacyjne, zawód) zwiększa ryzyko kontuzji, a także związanych z wiekiem zmian w stawie barkowym (np. zapalenie stawów), które mogą prowadzić do bólu. Stany takie jak zapalenie kaletki i ścięgna mogą powodować ból barku.

Podnoszenie ciężarów jedną lub dwiema rękami, pchanie lub ciągnięcie ciężkich ładunków, praca z rękami na wysokości barków lub przez barki oraz praca monotonna to najlepsze predyktory bólu barku.

Nieprawidłowa pozycja ramion

Zwykle pozycja zgiętych ramion wynika z niewłaściwej pozycji podczas długiego siedzenia. W dzisiejszych czasach prawdopodobnie oznacza to pozostawanie przy komputerze przez cały dzień. Niewłaściwa pozycja podczas pobytu jest bardzo zależna od rodzaju i wysokości krzesła, wysokości biurka oraz wysokości i położenia ekranu komputera.

Kiedy ramiona są zgięte, postawa powoduje, że głowa podtrzymuje większy ciężar, ponieważ jest popychana do przodu. Ponieważ przeciętna głowa waży około 5 kg, nawet suplementkie pochylenie do przodu może spowodować redystrybucję ciężaru, co powoduje kompensację mięśni. Mięśnie pleców, mięśnie karku, mięśnie klatki piersiowej i mięśnie ramion są obciążone i reagują, próbując utrzymać równowagę, nawet jeśli muszą utrzymywać mniej wydajną pozycję.

Czasami garbata postawa, zwłaszcza jeśli jest ciężka, może w rzeczywistości powodować kompresję jamy płucnej, co prowadzi do zmniejszenia przestrzeni na wypełnienie płuc powietrzem. To spowalnia wszystko, w tym tempo przemiany materii, stopień koncentracji i produktywność.

Kontuzje

Urazy barku są powszechne. Urazy obejmują oddzielone ramię w wyniku upadku na ramię, wypadek samochodowy przy dużej prędkości, w którym złamano łopatkę (łopatkę) lub obojczyk. Jedno jest pewne: każdy rani sobie ramię w pewnym momencie swojego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj