Środki na uśmierzenie bólu

0

Zimne okłady są niezwykle korzystne w łagodzeniu bólu barku. Niska temperatura pomaga znieczulić obszar, co z kolei zmniejsza stan zapalny i ból. Nie nakładaj lodu bezpośrednio na skórę. Może powodować odmrożenia.

Podobnie jak zimne okłady, ciepłe okłady pomagają również w leczeniu bólu barku, stanów zapalnych i obrzęków. Gorące okłady najlepiej stosować 48 godzin po kontuzji. Ciepłe okłady pomagają również złagodzić ból napiętych mięśni.

Kompresja

Kompresja oznacza wywieranie równomiernego nacisku na bolesny obszar w celu zmniejszenia obrzęku. Bandaż uciskowy zapewni szerokie podparcie ramion i sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo.

Możesz skompresować dotknięty obszar elastycznym bandażem lub ciepłym kocem, który możesz łatwo kupić na rynku. Owiń dotknięty obszar przez kilka dni lub do ustąpienia bólu i obrzęku. Ponadto utrzymuj ramię podniesione poduszką, aby przyspieszyć gojenie. Unikaj zbyt ciasnych opakowań, które mogą prowadzić do nieprawidłowego krążenia i pogorszenia stanu.

Kurkuma

Kurkuma jest dobrym suplementarstwem na ból barku. Kurkumina kurkumina zawiera właściwości przeciwutleniające, a także przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć ból i obrzęk. Możesz przyjmować 250 do 500 mg kapsułek kurkumy do 3 razy dziennie. Skonsultuj się z doradcym w celu ustalenia właściwej dawki. Unikaj nadmiernego spożycia kurkumy, jeśli bierzesz suplementy rozrzedzające krew.

Jeśli chodzi o leczenie bólu barku, innym skutecznym składnikiem w gospodarstwie domowym jest ocet jabłkowy. Ma właściwości przeciwzapalne i alkaliczne, które pomagają zmniejszyć ból i stany zapalne. Dodaj 2 szklanki niefiltrowanego octu jabłkowego do wanny z ciepłą wodą. Pozostań w tej wodzie przez 20 do 30 minut. Ciesz się relaksującą kąpielą raz dziennie przez kilka dni.

Umiarkowane i regularne ćwiczenia

Gdy początkowy ból barku ustąpi, doradca może zasugerować wykonanie ćwiczeń, aby poprawić ruchomość ramion. W zależności od sytuacji, możesz zostać poproszony o wizytę u fizjoterapeuty lub samodzielne wykonanie tych ćwiczeń.

Zacznij powoli i nie zmuszaj się zbytnio na początku. Niech ból będzie twoim przewodnikiem. Jeśli ćwiczenie jest zbyt bolesne, zmień je lub przerwij. Później, gdy ból ustąpi, a Twoja mobilność się poprawi, możesz spróbować mocniej wzmocnić ramię i ramię.

W ciągu pierwszych dwóch do trzech miesięcy regeneracji oprzyj ramię i wykonuj suplementkie ćwiczenia ruchowe. Gdy zaczniesz czuć się lepiej, możesz dodać więcej ćwiczeń wzmacniających mięśnie, ale nie rób ćwiczeń, które powodują nieuzasadniony ból. Niektóre ćwiczenia wytrzymałościowe obejmują:

  • Uprowadzenie zespołu ćwiczeń
  • Przedłużenie opaski do ćwiczeń
  • Rotacja zewnętrzna z łokciem umieszczonym na stole

Fizykoterapia

Rehabilitacja ramion skupia się na dwóch aspektach ruchu ramion: elastyczności i sile. Bez wystarczającego zakresu ruchu będziesz bardzo ograniczony w tym, co możesz zrobić, więc celem jest normalne funkcjonowanie bez bólu.

Ważne jest również, aby wzmocnić mięśnie wokół barku i nie obciążać mięśni rotatorów barku. Mięśnie te są podatne na kontuzje i stany zapalne, jeśli ćwiczenia nie są wykonywane prawidłowo, dlatego fizjoterapeuta poprowadzi Cię do odpowiedniego programu. Fizjoterapeutyczne ćwiczenia na ramię działają przeciwbólowo oraz poprawiają krążenie krwi i limfy. Techniki fizjoterapeutyczne mogą zmniejszać ból, korygować złą postawę, rozwijać napięcie mięśniowe oraz poprawiać elastyczność tkanki podskórnej i dotkniętej chorobą skóry.

Po złagodzeniu bólu program może obejmować ćwiczenia skurczów izometrycznych i mobilizacje, po których mogą następować zabiegi cieplne.

Fizjoterapia obejmuje specyficzne ćwiczenia, takie jak ruchy czynne i bierne, ćwiczenia na stabilizację barków i zwiększenie siły mięśni, samodzielne ruchy wahadłowe, skurcze izometryczne i postawy.

Fizjoterapia

Przede wszystkim zabiegi fizjoterapeutyczne będą miały na celu zmniejszenie obecnego bólu i stanów zapalnych poprzez zastosowanie esuplementtroterapii (takiej jak ultradźwięki lub przezskórna esuplementtryczna stymulacja nerwów), zabiegów z lodem i odpowiedniej edukacji na temat czynności, które mogą pogorszyć twój stan. na razie uniknięto.

Terapeuta zastosuje następnie szeroką gamę technik terapii manualnej i technik relaksacji mięśni i zaleci skuteczne ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie, aby rozwiązać przyczynę problemu (która jest często związana ze słabymi i / lub napiętymi strukturami wokół barku). Nieleczone szybko zapalenie ścięgna może spowodować przerzedzenie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego i znacznie osłabić mięśnie barku, co oznacza, że ​​powrót do zdrowia potrwa dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj