Jak wybrać aktywność do pokochania

0

Czy wydaje Ci się, że ćwiczenia nie są dla Ciebie?

Być może przyczyniło się do tego wszystko, czego do tej pory nauczyłeś się o aktywności fizycznej. Stereotypy, cudowne odpowiedzi i przemówienia o cierpieniu, bólu i abdykacji są zbyt powszechne, gdy mówimy o ruchu, ale na pewno nie musi tak być.

Motto „ćwiczenia są dobre dla każdego” jest prawdziwe i można nauczyć się czerpać radość z treningu, niezależnie od wieku czy profilu.

  • Sekret polega na tym, aby nie spieszyć się i szanować swoje ciało.
  • W tym poście Eduardo Netto, dyrektor techniczny Bodytech, dzieli się wskazówkami i wymienia 5 aktywności obecnych w sieci Bodytech, które są doskonałe na ten start.
  • Spróbuj znaleźć aktywność, która Ci się podoba i która dopasuje się do Twojej rutyny, profilu i stylu życia.

Nic do zrobienia tylko dlatego, że robi to influencer, którego obserwujesz. Przypomnij sobie dobre czasy, które spędziłeś podczas wykonywania jakiejś czynności, nawet jeśli byłeś dzieckiem, lub zadaj sobie pytanie, na które zajęcia chciałeś kiedyś spróbować. Na pewno pojawią się pomysły!

Bądź realistą i graj uczciwie ze sobą

Nikt w tym życiu nie zaczyna niczego od maksymalnego poziomu, prawda? Dlatego wolą podejmować działania, które nie są długotrwałe lub bardzo intensywne. Zacznij od początku, ponieważ wtedy Twoje szanse na stopniową ewolucję, z poszanowaniem swojego ciała, staną się realne. Proponuję nie przekraczać 30 minut, przynajmniej za pierwszym razem.

5 świetnych zajęć na początek

Aktywności wodne Zarówno pływanie, jak i aerobik w wodzie to doskonałe opcje. Niewiele zajęć jest tak inkluzywnych, jak wodne, ponieważ mogą je bez problemu wykonać osoby początkujące lub osoby, które nigdy nie ćwiczyły. Niektóre korzyści: poprawa kondycji fizycznej oraz redukcja stresu i niepokoju.

Spacer Chodzenie dzisiaj to czynność, którą prawie 100% lekarzy określa jako bezpieczną i skuteczną, aby uzyskać zadowalające wyniki w zakresie zdrowia fizycznego i psychicznego. Ze względu na niską siłę oddziaływania, a także możliwość przepisywania na różnych poziomach intensywności, jest dość demokratyczny. Niektóre korzyści: kondycja sercowo-oddechowa, spalanie kalorii i poprawa układu odpornościowego.

Mata Pilates

Wersja pilatesu, w której ćwiczenia ćwiczy się tylko na MACIE (macie na podłodze), a nie na sprzęcie. Niektóre korzyści: poprawia postawę, wzmacnia mięśnie oraz zwiększa elastyczność i wytrzymałość fizyczną. podekscytowany? Kilka sal gimnastycznych w sieci ma na siatce Mat Pilates. Sprawdź tutaj

Trening masy ciała

Trening siłowy to bezpieczniejszy sposób przygotowania ciała do treningu siłowego. Bodźce do ćwiczeń, które wykorzystują tylko twoje ciało, takie jak przysiady, pompki i brzuszki, to proste sposoby na przyzwyczajenie mięśni do pracy z oporem.

  • mata-pilatesW ten sposób zaczniesz od większego bezpieczeństwa, a przede wszystkim lepiej poznasz swoje ciało i jego granice. Jest to modalność obowiązująca na każdym poziomie kondycji fizycznej.
  • Niektóre korzyści: wzrost masy mięśniowej, siły fizycznej, elastyczności, wydatkowania energii i równowagi ciała.

Trening Funkcjonalny

Trening funkcjonalny to zajęcia dynamiczne, o wysokim wydatku kalorycznym i ćwiczeniach zintegrowanych. Dlatego całe ciało działa jednocześnie. Dzięki temu nie ma potrzeby bardzo intensywnego szkolenia. Każdy może to ćwiczyć, od sportowców prowadzących siedzący tryb życia po sportowców na wysokim poziomie. Różnica i troska polega na sposobie, w jaki takie ćwiczenia będą przepisywane, biorąc pod uwagę indywidualność każdej osoby, objętość, intensywność i czas regeneracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj