Błędy rodziców, które prowadzą do dziecięcej otyłości

0

Mamy dzieci tak rozwinięte jak dorośli, chociaż nie minęły jeszcze dzieciństwo. Wiele osób ma dodatkowe kilogramy lub choroby osób starszych. Jedną z przyczyn jest złe odżywianie, ale bardzo bogate w E. Zdrowe odżywianie jest oczywiście trochę trudniejsze do znalezienia, ale nie niemożliwe. Ważne jest, aby podjąć wysiłek i znaleźć wiarygodne źródła. Ich przyszłość zależy od tego, jak karmimy nasze dzieci. Taki, w którym wizyta u doradcaa mogłaby być regułą, a nie wyjątkiem, jeśli nie działamy jak najszybciej.

Dzisiejsze dzieci są znacznie bardziej rozwinięte niż za moich czasów i na pewno za waszych czasów.Czy odżywianie odgrywa rolę w tym równaniu?

Żywność, której obecnie jest pod dostatkiem, o różnej jakości, dzieci jedzą bardzo dużo wszystkiego, a jeśli chodzi o jakość – mówimy zwłaszcza o skażeniu ksenoestrogenami, fitoestrogenami, czyli hormonami raczej zaburzającymi gospodarkę hormonalną, które znajdują się w naszej żywności i środowisku oraz które mają szczególnie niekorzystny wpływ na szybkie dojrzewanie płciowe.

Jakie inne efekty ma zdrowe odżywianie nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz?

Przede wszystkim otyłość nie boli – albo boli, gdy masz problemy ze stawami. To cały zespół metaboliczny, który przypomina wielogłową ośmiornicę, która dotyka wszystkich narządów osoby z nadwagą. Cukrzyca, dna moczanowa, nadciśnienie, zaburzenia miesiączkowania, ryzyko raka piersi, ryzyko raka endometrium.

Niewielu rodziców wie, kiedy u dzieci kształtują się zachowania żywieniowe i komórki tłuszczowe. Pierwsze dwa lata mają kluczowe znaczenie zarówno dla jedzenia, jak i zachowania komórek tłuszczowych. Liczba komórek tłuszczowych kształtuje się w pierwszych dwóch latach życia. Jeśli w pierwszych dwóch latach życia karmimy dziecko za dużo i źle, karmimy je, dajemy bodźce tym komórkom tłuszczowym do namnażania się i ożyje zamiast X ilość komórek tłuszczowych z ilością 2X .

Czy ta liczba nie maleje w ciągu życia?

Nie ma mowy. Niż oczywiście poprzez operacje liporedukcji.

I czy dlatego niektórym ludziom trudno jest schudnąć?

Dokładny! Poza tym, że nie zmniejszają się, jeśli w krótkim czasie przechodzimy okres objadania się: Wielkanoc czy Boże Narodzenie – dzieci dostają dużo słodyczy i jedzą słodycze w bardzo krótkim czasie – te komórki tłuszczowe są zagrożone rozmnażaniem , nie tylko pęcznieć tłuszczem. A potem znowu rosnący skok i tak tłumaczy się ten przyrost masy ciała, z którym, jeśli nie dbamy o to, zostajemy z nim przez całe życie.

Jakie jeszcze błędy popełniają rodzice?

Biegamy za dziećmi z jedzeniem przez park, zmuszamy je do zjedzenia wszystkiego z talerza, kiedy mogliśmy bardzo dobrze nałożyć dla nich odpowiednią porcję. Kondycjonujemy deser typu I i II, czyli słodycze jak zjesz wszystko to podstawowe, codziennie trafiam na nie w praktyce.

I często to nie tylko rodzice popełniają te błędy, ale także ludzie, którzy przychodzą z wizytą. Dziadkowie, drodzy dziadkowie, z miłości do dzieci robią dużo słodyczy, przynoszą im słodycze, plus zwyczajowy zwyczaj odwiedzania: przywieźć dziecku coś słodkiego, a to dziś słodycze jest nie do powstrzymania i nie do powstrzymania, bo jest ich dużo słodkich pokus, na które my, wielcy, również ulegamy pokusie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj