Czym są ortezy?

0

Dostępne są ortezy do unieruchomienia, mobilizacji, korekcji, rozładowania i stabilizacji. Za pomocą ortezy dotknięty obszar ciała można całkowicie unieruchomić lub zmobilizować w kontrolowanym procesie. Możliwe jest również wykorzystanie ortezy do korekcji postawy i ruchu. Specjalistyczne neuroortezy są w stanie zrekompensować utracone funkcje organizmu (takie jak częściowy paraliż kończyn).

Obejmuje to całkowity lub niecałkowity paraliż nóg i ramion, na przykład w wyniku udaru lub polio (polio). Ortezy przepisuje doradca po dokładnym zbadaniu. Idealnie, właściwy produkt jest zawsze wybierany z doradcym i technikiem ortopedycznym.

Ortezy wykonuje się zwykle z materiałów stosunkowo sztywnych z funkcjonalnymi elementami podtrzymującymi, takimi jak paski, pręty, szyny na stawy.

Funkcjonować
Ortezy i urządzenia wspierające są opracowywane we współpracy z technikami ortopedami, doradcaami i terapeutami, ponieważ ważne jest, aby produkty skutecznie zapewniały terapię zaleconą przez doradcaa. Znakomity komfort noszenia, odpowiednia aplikacja i dobór materiałów również mają decydujący wpływ na poziom funkcjonalności. Firma wdraża najwyższe standardy jakości dla wszystkich tych wymagań.

Projekt
Oczywiście najważniejsza jest funkcjonalność ortez i urządzeń podtrzymujących. Wykazano jednak, że akceptacja noszenia produktu przez dłuższy czas jest wyższa, gdy wygląd jest również atrakcyjny. Projektanci są zawsze zaangażowani w opracowywanie nowego produktu. Liczne ortezy i urządzenia podtrzymujące zawsze były nagradzane renomowanymi nagrodami projektowymi przyznawanymi przez niezależne jury.

Mówiąc najprościej, orteza jest sztywnym urządzeniem ortopedycznym przeznaczonym do ochrony, unieruchomienia lub podparcia kończyny lub innej części ciała. Są to zewnętrzne urządzenia wspomagające lub poprawiające.

Nazwa tego słowa pochodzi od greckiego słowa „ortho”, co tłumaczy się jako „poprawny” lub „poprawny”. Na ogół istnieje wiele różnych rodzajów ortez – wszystkie wykonane w niewielkich odmianach, które są dostosowane do potrzeb osób z określonymi problemami z poruszaniem się.

Zazwyczaj orteza otrzymuje swoją nazwę w zależności od części ciała, którą podtrzymuje. Na przykład te ortezy , które podtrzymują staw kolanowy, nazywane są ortezami na kolano , a te przeznaczone do podtrzymywania lub wyrównywania kostek i stóp nazywane są ortezami na kończynę dolną .

Kiedy dokładnie powinniśmy nosić ortezę?

Przede wszystkim ustaliliśmy powyżej, że ortezy są bardzo przydatne w przypadku odchyleń lub deformacji układu mięśniowo-szkieletowego.

Jednocześnie bardzo pomagają we wspomaganiu funkcji stawu lub segmentu ciała (kostka, kolano, łokieć itp.), po urazach w postaci skręceń, pęknięć, paraliżu, zwichnięć lub po zabiegach chirurgicznych w przypadku złamań lub zerwania łąkotki, urazu więzadła krzyżowego lub ścięgna.

Co robi orteza? Powoduje odpoczynek dotkniętego chorobą segmentu, daje mu wsparcie i daje czas na wyleczenie. Dzięki temu pacjent będzie mógł korzystać z zajętej kończyny, ponieważ orteza ogranicza jej ruch tylko w zaatakowanej części ciała (jego ruch grozi niebezpieczeństwem gojenia) i pozwala na szybsze gojenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj