Naucz się motywować do aktywności fizycznej!

0

Zastanowienie się nad znalezieniem sposobów na zmotywowanie się do aktywności fizycznej jest zawsze poważnym pytaniem. Zawsze jest to: „Zacznę w przyszłym tygodniu, bez wątpienia”. Nadchodzi tydzień, lenistwo uderza mocniej i kończy się odkładaniem ćwiczeń.

To ta sama obietnica na koniec roku: 31 grudnia sporządzamy listę celów na następny rok, ale potem jest październik i nawet pierwszy cel nie został osiągnięty. W dzisiejszym świecie, w pośpiechu pracy, nauki i domu, myślenie o zaciągnięciu kolejnego zobowiązania jest męczące samo myślenie. czy sie zgadzasz?

Jak więc zmotywować się do aktywności fizycznej?

Aby znaleźć tę motywację, początkowo konieczne jest posiadanie dużej siły woli, dyscypliny oraz jasnych i silnych motywów. Jeśli te trzy czynniki nie są obecne, jest bardzo prawdopodobne, że zrezygnujesz w pierwszym tygodniu lub będziesz to odkładał.

Oto kilka wskazówek, jak zmotywować się do ćwiczeń:

Zobacz lekarza, który oceni najlepszą dla Ciebie aktywność fizyczną. Każdy organizm jest inny, więc ma unikalną potrzebę określonego ćwiczenia. Wiele osób myśli, że ćwiczenia fizyczne to tylko utrata wagi, ale nie tylko po to.

Zwrócenie się do lekarza przed rozpoczęciem aktywności fizycznej jest niezbędne, aby zrozumieć, jakie są ograniczenia twojego ciała i jaki rodzaj ćwiczeń fizycznych jest dla niego najlepszy.

  • Na przykład zawsze możesz odczuwać przewlekły ból pleców. Więc prawdopodobnie nie będziesz w stanie wykonać niektórych ćwiczeń treningu siłowego, więc najbardziej polecane są ćwiczenia, które nie wymagają noszenia, takie jak joga i pilates.
  • Ta technika jest niezbędna, aby wiedzieć, jak zmotywować się do wykonywania czynności fizycznych, ponieważ już zaczynasz ćwiczyć, wiedząc, co można zrobić, a co nie.

Wybierz aktywność, która Cię naprawdę interesuje i która sprawia Ci przyjemność

Wiedząc, czego potrzebuje Twój organizm i jakie ćwiczenia należy wykonywać, czas abyś wiedział, jaka aktywność fizyczna Cię najbardziej interesuje. Tylko dlatego, że siłownia jest obecnie najbardziej „popularna”, nie będziesz się dostosowywać i nie cieszyć się rutynami.

wybierz-aktywnosc-ktora-cie-naprawde-interesuje-i-ktora-sprawia-ci-przyjemnoscTo jedna z zasad dotyczących motywowania się do aktywności fizycznej. Jeśli zastosujesz się do praktyki, której nie lubisz, szanse na porzucenie i niekontynuowanie są bardzo wysokie.

Następnie weź udział w zajęciach demonstracyjnych z zajęć, które początkowo chciałbyś wykonać i zobacz, który z nich pasuje do Twojego gustu i stylu życia.
Ustal częstotliwość, o której wiesz, że będziesz w stanie się spotkać

  1. W ciężkiej rutynie codziennego życia może się okazać, że nie będziesz w stanie zmotywować się do aktywności fizycznej.
  2. Ale zatrzymaj się na chwilę, przeanalizuj swój plan dnia i zobacz, w który dzień zmieścisz się w aktywności fizycznej i ile godzin w tygodniu będziesz mógł na nią poświęcić.
  3. Tracisz więc swoją „wymówkę”, że nie masz czasu na odłożenie początku aktywności fizycznej na później.
  4. A co najważniejsze: zrozum swoją prawdziwą motywację do aktywności fizycznej.
  5. Determinacja to słowo klucz dla każdego, kto chce rozpocząć ćwiczenia fizyczne. Bez tego z psychologicznego punktu widzenia nie masz prawdziwego powodu, by dalej cokolwiek robić.

Ustal cel, który naprawdę da ci odpowiednią motywację do pozostania stanowczym w propozycji wykonywania aktywności fizycznej.

Więc jeśli myślisz o rozpoczęciu, ponieważ musisz schudnąć, lub po prostu dlatego, że wszyscy inni tak robią i uważasz, że ty też musisz to zrobić, przykro mi informować: to nie zadziała.

Więc zrozum swoje potrzeby, poznaj swoje cele i znajdź najlepszą dla siebie aktywność fizyczną i poświęć się jej. Podobał Ci się ten artykuł? Co powiesz na zapisanie się do naszego newslettera i zapewnienie bardziej ekskluzywnych materiałów, takich jak ten?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj