Bóle stawów i kości: przyczyny i leczenie

0

Ból stawów i kości jest bardzo powszechny, może dotknąć każdego, ale objawia się głównie u osób starszych. Stawy reprezentują obszary, w których łączą się kości, a ich uszkodzenie nazywa się w terminologii medycznej bólem stawów. Ból stawów, chociaż nie zawsze wymagany pod nadzorem doradcaa, może powodować duży dyskomfort dla osoby i może uniemożliwić normalne wykonywanie codziennych czynności.

Przyczyny bólu stawów

Najczęstsze przyczyny bólu stawów to osteoporoza, zapalenie kości i szpiku, zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, dna moczanowa, toczeń rumieniowaty układowy, zapalenie kaletki i ścięgna, ale istnieją inne czynniki ryzyka, takie jak urazy, skręcenia lub zaburzenia więzadeł i ścięgien. Również choroba, która objawia się bólem stawów, to rak.

Z drugiej strony na stawy może mieć wpływ szereg infekcji, do tej kategorii należą grypa, odra, świnka, ospa wietrzna czy zapalenie wątroby. Reumatyzm wpływa na układ kostny, a jednym z następstw jest dyskomfort stawów. Osoby otyłe są bardziej podatne na bóle stawów ze względu na wysoki i stały nacisk na kości.

Suplementy diety na stawy

Stawy ułatwiają gibkość i ruchomość ludzkiego ciała, dlatego są intensywnie narażone na wysiłek i nacisk. Aby zapobiec nasileniu się objawów, zaleca się przyjmowanie suplementów diety na stawy. Posiadają skład stworzony specjalnie po to, by łagodzić dyskomfort i wzmacniać cały układ mięśniowo-szkieletowy, pozytywnie wpływając na układ nerwowy. Suplementy diety na stawy mają silne działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne, a dodatkowo wspierają odporność całego organizmu.

Leczenie bolących stawów

Suplementy diety przeznaczone do łagodzenia bólu kości i stawów są najskuteczniejszą i najszybszą metodą leczenia wraz z suplementami przeciwbólowymi i kapsułkami przeciwzapalnymi lub w postaci żelu. Jednocześnie regularna aktywność fizyczna, gorące kąpiele, relaksujący masaż, rozciąganie i odpoczynek przyczyniają się do poprawy ogólnej kondycji.

W przypadku bólu stawów i kości zalecane są zabiegi spa, kąpiele solankowe i błotne, a także terapie uzupełniające ultradźwiękami, laserem lub promieniami podczerwonymi. W przypadku całkowitego unieruchomienia stawu, na jego poziomie pojawia się obrzęk i deformacja, zaleca się konsultację ze specjalistą.

Informacje zawarte w tym artykule nie powinny zastępować konsultacji specjalisty ani wizyty u doradcaa. Wszelkie zalecenia suplementarskie zawarte w tym materiale służą wyłącznie celom informacyjnym. Wnioski lub odniesienia nie są typowe i mogą różnić się w zależności od osoby i mogą zależeć od stylu życia, stanu zdrowia, ale także innych czynników. Ta informacja nie powinna zastępować świadomej diagnozy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj