Witamina D i magnez chronią kości przed osteoporozą

0

Powszechnie wiadomo, że jednym z podstawowych elementów budowy kości i zębów jest wapń. Jednak kości zawierają wiele innych składników oprócz wapnia. Jednym z takich ważnych składników jest magnez. W ostatnich latach coraz więcej osób cierpi na niedobór magnezu. Witamina D i magnez są niezbędne do wchłaniania wapnia z diety i jego wiązania w kościach.

Jeśli nie są dostępne, nasz układ ruchowy może nie działać prawidłowo. Aby zapewnić optymalne spożycie wapnia w zdrowych kościach i stawach, wapń należy zawsze przyjmować w połączeniu z magnezem i witaminą D. Tak więc dieta bogata w żywność zawierającą witaminę D i magnez może przeciwdziałać niedoborom tych niezbędnych składników odżywczych.

Czym jest osteoporoza?

Osteoporoza lub utrata masy kostnej to stan charakteryzujący się zmniejszoną gęstością kości i skłonnością do łatwego złamania kości. Dzieje się tak, gdy stosunek syntezy do resorpcji kości jest na korzyść resorpcji. W tym przypadku proces tworzenia kości ulega spowolnieniu, a niszczenie kości przyspiesza. Oba procesy są częścią regularnej zmiany kształtu kości, dzięki której stara tkanka kostna jest nieustannie rozkładana i odbudowywana.

W rezultacie cały ludzki szkielet jest odbudowywany co siedem do dziesięciu lat. Hormony estrogenowe i androgenowe chronią kości przed zwiększoną utratą minerałów. Jednak wraz z menopauzą poziom estrogenu u kobiet spada – co sprawia, że ​​starsze kobiety są bardziej podatne na osteoporozę niż mężczyźni w tym samym wieku. W około 95% przypadków jest to osteoporoza pierwotna.

Z drugiej strony pacjenci z cukrzycą cierpią głównie na osteoporozę wtórną, która powstała jako powikłanie innych chorób; Dotyczy to również pacjentów przyjmujących kortyzon lub cierpiących na nadczynność tarczycy. Osteoporoza dotyka szczególnie trzonu kręgu i szyjki kości udowej, ponieważ są one po pierwsze dość kruche, a po drugie muszą wytrzymać duży ciężar. Inne kości szkieletu są również podatne na złamania.

Osteoporoza dotyka szczególnie trzonu kręgu i szyjki kości udowej, ponieważ są one po pierwsze dość kruche, a po drugie muszą wytrzymać duży ciężar. Inne kości szkieletu są również podatne na złamania. Osteoporoza dotyka szczególnie trzonu kręgu i szyjki kości udowej, ponieważ są one po pierwsze dość kruche, a po drugie muszą wytrzymać duży ciężar. Inne kości szkieletu są również podatne na złamania.

Niedobór magnezu i niedobór witaminy D mogą nasilać osteoporozę

Jeśli dwa biofaktory, witamina D i magnez, które są niezbędne do syntezy kości, nie są dostępne, progresja osteoporozy może ulec przyspieszeniu. Według ostatnich odkryć magnez bierze udział w tworzeniu kości. Jeśli podczas syntezy kości nie ma wystarczającej ilości magnezu, zmniejsza się gęstość kości. Już samo określenie osteoporoza wskazuje na brak wapnia w kościach – ale niekoniecznie w innych częściach ciała.

Wapń wydostaje się z kości do krwi. W tym kontekście dieta bogata w magnez i witaminę D może pomóc przywrócić rezerwy wapnia w kościach. Regularny ruch sprzyja wzmocnieniu kości poprzez stymulację syntezy kości. Ponadto ruch jest również korzystny dla wzmocnienia mięśni; słabe i słabe mięśnie mają negatywny wpływ na masę kostną. Regularne spacery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj