Obwód funkcjonalny

0

Bieganie jest jedną z najczęściej uprawianych aktywności fizycznych na świecie i jest kilka powodów takiej akceptacji.

Oprócz tego, że jest to aktywność, którą można wykonywać w elastycznych porach, bez konieczności stosowania specjalistycznego sprzętu i na świeżym powietrzu, jest bardzo korzystna dla uzyskania zdrowszego, bardziej odpornego ciała o lepszym składzie tkankowym — niższej zawartości tłuszczu.

  • Bieganie usprawnia pracę układu oddechowego i krążenia, poprawia samopoczucie, uwalnia hormony związane z przyjemnością, wzmacnia mięśnie nóg, poprawia metabolizm tlenowy i stymuluje wysoki wydatek energetyczny.
  • Kolejnym pozytywnym aspektem treningu biegowego jest możliwość jego prowadzenia w sposób bardziej regularny, wystandaryzowany i bezpieczny, z wykorzystaniem profesjonalnych bieżni znajdujących się na siłowniach lub na specjalistycznych torach dla biegaczy.

Wyspecjalizowane tory zapewniają bardziej jednolity wyścig

Bieżnie z kolei mają wszystkie te zalety, a także pozwalają biegaczowi dostosować nachylenie podstawy, modyfikując intensywność treningu, a także są bardziej komfortowe i ułatwiają amortyzację kroków, zmniejszając napięcie stawów.

Jeśli nadal nie biegasz i nie jesteś podekscytowany, przeczytaj ten artykuł z 10 krokami, aby zacząć biegać już dziś i wprowadzić swój plan w życie. Możesz również znaleźć porady dotyczące wyścigu dotyczące bezpiecznej kontynuacji i nadzoru eksperta.

Sprawność baletowa

Fitness balet to modalność, która wykorzystuje klasyczne ruchy baletowe, a także ruchy kondycjonujące i ćwiczenia mięśni, które są powszechne w funkcjonalnych salach gimnastycznych, takich jak przysiady i przysiady.

Ta aktywność fizyczna jest bardzo udana i nietrudno się domyślić, dlaczego: balet fitness stymuluje przyrost wytrzymałości, siły i elastyczności. Przynosi poprawę postawy i sylwetki, pomaga wzmocnić mięśnie i wspomaga odchudzanie.

ZOBACZ TAKŻE Odkryj 5 powodów, aby ćwiczyć Pilates

Generalnie ćwiczenia wykonywane są przy pomocy typowego drążka baletowego lub na podłodze i choć wydają się proste, pobudzają do dużego wysiłku ciała. Zumba.

Weź udział w zajęciach Zumby

Uważana za taniec fitness, zumba to aktywność, która łączy rytmy łacińskie z ćwiczeniami fizycznymi, takimi jak przysiady, wypady, ruchy ramion itp. Zajęcia trwają około 45 minut i są bardzo zabawne.

  1. Choreografii uczy instruktor, a cała grupa tańczy razem, tworząc przyjazną atmosferę. Wśród stylów granych w brzmieniu są merengue, salsa, mambo, a nawet funk.
  2. Zumba jest odpowiednia dla każdego, ale szczególnie dla tych, którzy chcą schudnąć, ponieważ zajęcia sprzyjają wysokim wydatkom kalorycznym.

Działa na dolne mięśnie i wzmacnia układ sercowo-oddechowy.

Trening funkcjonalny jest świetnym sprzymierzeńcem dla tych, którzy chcą ćwiczyć mięśnie, ale uważają trening kulturystyczny za monotonny. Jedną z jego głównych cech jest połączenie codziennych ruchów z pracą mięśni.

wez-udzial-w-zajeciach-zumbyW tego typu zajęciach trening jest dość dynamiczny, ponieważ odbywa się w formie obwodu: serie są krótsze, intensywne i powtarzane naprzemiennie podczas tych samych zajęć. Dodatkowo zastosowanie innego sprzętu sprawia, że ​​ćwiczenia mają różne trudności i odmiany.

Takim sprzętem mogą być między innymi liny, obciążniki, podkładki, drążki, piłki szwajcarskie. Wiele ruchów wykonuje się również pod własnym ciężarem ciała, jak w przypadku swobodnych przysiadów, biegów, przysiadów itp.

  • Obwody znane są ze swojej siły tonizującej mięśnie, poprawy metabolizmu tlenowego, a także pomagają w uzyskaniu świadomości ciała, co obejmuje siłę, równowagę i elastyczność.
  • To także dobra propozycja dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na siłownię, ponieważ zajęcia trwają zwykle krócej, nie dłużej niż godzinę.

Boks tajski

Muay Thai to tajska sztuka walki znana z surowych ruchów, takich jak kopnięcia, łokcie, ciosy i kolana. Ale zanim się przestraszysz, pamiętaj, że na zajęciach te ruchy wykonywane są z profesjonalną pomocą i konkretnym celem.

Wśród korzyści płynących z Muay Thai możemy wymienić poprawę kondycji fizycznej, wzmocnienie mięśni, przyspieszenie metabolizmu, wysoki wydatek kaloryczny, przyrost siły fizycznej, równowagi, elastyczności i oczywiście korzyści dla umysłu.

Może być stosowany jako alternatywa dla osób, które chcą ćwiczyć nogi, pośladki, uda i brzuch, ale nie są przystosowane do treningu siłowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj