ZOBACZ TAKŻE Taniec, aby schudnąć: 6 powodów, aby zacząć

0

Boks

Zajęcia boksu przede wszystkim pracują na ramionach, barkach, plecach i brzuchu, ale są również korzystne dla innych partii ciała, gdyż wymagają ciągłych i intensywnych ruchów.

  • Znacznie więcej niż uderzanie pięścią i kopanie, uczniowie wykonują również ćwiczenia poprawiające ogólną kondycję fizyczną, takie jak bieganie, przysiady i skakanka.
  • Praktyka wymaga dużo oddechu, zwinności i refleksu, dlatego ewolucja każdego ucznia jest indywidualna, stopniowa i ciągła.
  • Oprócz tego, że jest sportem bardzo korzystnym dla zdrowia, boks sprawia przyjemność wielu ludziom.

Tak więc, niezależnie od płci i wieku, jeśli interesuje Cię ten sposób, warto wziąć udział w zajęciach eksperymentalnych bez obawy, że będzie to aktywność wyłącznie dla silniejszych mężczyzn.

Judo

Judo, będąc mniej agresywną sztuką walki, jest odpowiednie dla tych, którzy chcą rozpocząć tego typu aktywność, ale nie mają dużego doświadczenia lub nie lubią bardzo ciężkich ćwiczeń fizycznych.

Ćwiczenie wykorzystuje techniki ciała, które polegają na kontrolowaniu własnego ciała, ale także ciała przeciwnika. Jedną z różnic w judo jest to, że uczeń od samego początku uczy się upadać bez zranienia, ponieważ wiele ruchów jest wykonywanych za pomocą ciosów, które sprowadzają praktykujących na ziemię.

  • Kolejną wielką zaletą tej modalności jest poprawa zdrowia psychicznego, ponieważ ogólnie sztuki walki działają na siłę dyscypliny, równowagi i kontroli emocji.
  • Pilates
  • Bardzo odpowiedni dla tych, którzy chcą uzyskać kondycję fizyczną, Pilates to modalność, która promuje świadomość ciała, dzięki czemu ludzie mogą korzystać z ciała w bardziej funkcjonalny sposób.

Metoda stosowana na zajęciach ma na celu zrównoważenie ciała i umysłu, a poprzez tę równowagę przynieść korzyści dla zdrowia jako całości. Ruchy działają na mięśnie, postawę, zapobiegają kontuzjom, pomagają w leczeniu i łagodzeniu bólu, promując dobre samopoczucie.

Pilates może uprawiać prawie każdy, bez względu na wzrost, wagę, płeć i wiek. Każda osoba będzie pod opieką indywidualnie, a ograniczenia i potrzeby Twojego ciała zostaną wzięte pod uwagę przy doborze najlepszych dla Ciebie ruchów.

Joga

Ta modalność jest jedną z najbardziej przeciwstawnych treningowi kulturystycznemu, jednak często się uzupełniają. Czy wiesz, że termin joga wywodzi się od słowa „yuj”, które oznacza „jednoczyć lub integrować”? D

zieje się tak, ponieważ szuka harmonizacji, jedności, ciała i umysłu poprzez techniki, które obejmują oddychanie, kontrolę ciała i medytację. Ten związek daje poczucie dobrego samopoczucia i równowagi.

  • Joga łączy ruchy, które są częścią ludzkiego życia i dlatego mogą być praktykowane przez wszystkich ludzi.
  • Praktyka ta jest pod silnym wpływem filozofii buddyjskiej i zasad hinduizmu, ze względu na jej indyjskie pochodzenie.
  • Uważa się, że równowagę umysłu można znaleźć poprzez kontrolę ciała i chociaż jest to wspólny cel praktykujących, sposób jej znalezienia różni się w zależności od osoby.

jogaDlatego w hinduskich zasadach jest 6 linii jogi: Bhakti Yoga, Jnana Yoga, Karma Yoga, Raja Yoga, Raja Vidya, Yoga, Hatha Yoga. Każda linia podkreśla inne mocne strony i na różne sposoby dąży do równowagi.

Linia Hatha, na przykład, dąży do rozwinięcia potencjału ciała do osiągnięcia oświecenia, a w ramach tej linii istnieje kilka wątków, które wykorzystują techniki kontroli ciała i umysłu, techniki, które angażują naturę, koncentrując się na postawie i wyrównaniu. inni.

Pływanie

Pływanie to jeden z najpopularniejszych sportów wodnych na świecie. Ten sport podbija sportowców w każdym wieku i jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych igrzysk olimpijskich. Mogą ją uprawiać wszyscy, także amatorzy, którzy nie chcą rywalizować.

Jest to jedna z najlepszych opcji dla osób cierpiących na problemy z oddychaniem, takie jak astma. Dzieje się tak, ponieważ czynność ta wymaga dużo pracy od płuc, poprawiając wydolność układu oddechowego dzięki ciśnieniu wody i wilgotności, co pomaga zapobiegać wysychaniu dróg oddechowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj