Test słuchu i audiogram, krótki przewodnik

0

Badanie słuchu i audiogram

Wykrycie ubytku słuchu, stopnia ubytku słuchu, może być trudne, zwłaszcza jeśli pacjentem jesteś ty sam. Wielu dorosłych uczy się ignorować oznaki ubytku słuchu i jest zaskoczonych, gdy zostanie ustalony prawdziwy problem.

Jeśli często będziesz musiał prosić otoczenie, aby powtórzyli to, co powiedzieli, lub masz problemy ze słyszeniem w hałaśliwym otoczeniu, zwiększ głośność telewizora lub uważasz, że rozmowa telefoniczna nie jest wystarczająco głośna, możesz doświadczyć pewien stopień ubytku słuchu.

Jednak nie musisz się martwić. Pierwszym ważnym krokiem jest wykonanie badania słuchu, które można łatwo wykonać za pomocą audiogramu. W centrach Audiolux testowanie jest bezpłatne! Audiogram to nieinwazyjne badanie słuchu, które dostarcza audiologowi informacji o stanie słuchu, co pozwala wykryć ewentualny ubytek słuchu.

Pierwszy krok w badaniu słuchu

W gabinecie audiologicznym jest kilka kroków. Przy pierwszym kontakcie audiolog może zbadać Twoje ucho, wnętrze ucha, za pomocą specjalnego przyrządu, aby zobaczyć możliwe łatwo widoczne problemy. Następnym krokiem jest rozpoczęcie właściwych testów.

Otrzymasz parę słuchawek, które pomogą określić Twoją zdolność słyszenia czystych tonów. Zabrzmią niektóre dźwięki, a test określi, czy dźwięki są słyszalne, czy nie.

Następuje drugi test, w którym zostaniesz poproszony o odtworzenie słów. Niemożność odtworzenia słów może sugerować utratę słuchu. Należy jednak pamiętać, że są osoby, które mają trudności z mówieniem, ale nie mają wad słuchu.

Co to jest audiogram?

Audiogram to wykres pokazujący Twój poziom słyszenia. Dla większości ludzi jest to o wiele łatwiejsze do zrozumienia w porównaniu z innymi wynikami badań słuchu i daje im graficzną reprezentację ich wyniku. Audiogram należy traktować jako grafikę, którą otrzymujesz jako kopię.

Ten wykres pokazuje Twój poziom słyszenia przy każdej testowanej częstotliwości. Z łatwością zauważysz 2 linie ewolucji graficznej, dla obu uszu. Istnieje szansa, że ​​wykres będzie się zmieniał w zależności od odtwarzanego dźwięku.

Dlaczego powinienem zrobić test słuchu?

Niezbędna jest kontrola nad zdrowiem naszego słuchu, dopóki ewentualny ubytek słuchu nie wpłynie na jakość naszego życia. Prosty, bezpłatny test może pomóc w ustaleniu, czy masz ubytek słuchu, stopnia ubytku słuchu, ale także w rozwiązaniu problemów, zgodności z aparatem słuchowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj