Jak wybrać spośród tylu opcji?

0

Przy tak wielu korzyściach i opcjach łatwo jest podjąć decyzję o rozpoczęciu regularnych ćwiczeń i pod profesjonalnym nadzorem, prawda?

Ale jak wybrać spośród tak wielu alternatyw?

Przed podjęciem decyzji zastanów się nad swoimi potrzebami i ograniczeniami: jakie aspekty swojego zdrowia i ciała potrzebujesz lub chcesz poprawić, a także czy masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, takie jak problemy z sercem, a nawet ograniczenia stawów.

  1. Po określeniu celów i mając na uwadze opcje, które są zgodne z Twoimi potrzebami i indywidualnością, nadszedł czas, aby zastanowić się, jak dobra jest dla Ciebie dana aktywność.
  2. Tak, treningi kulturystyczne są niezwykle wydajne i nadają się do najróżniejszych celów, ale nie ma sensu ćwiczyć bez motywacji i opuszczać większość treningów.
  3. Idealnym rozwiązaniem jest znalezienie aktywności, która sprawia Ci przyjemność, pasuje do Twojego stylu, harmonogramu i sprawia, że ​​chcesz ćwiczyć i poprawiać się każdego dnia.

Nie czepiaj się tego, co mówią, że jest lepsze lub gorsze, każda aktywność fizyczna ma swoje zalety, a jeśli ćwiczysz tę, którą lubisz najbardziej i zdrowo się odżywiasz, na pewno zdasz sobie sprawę z korzyści dla swojego zdrowia.

Jak pokazaliśmy, istnieją opcje aerobowe, beztlenowe, w salach lekcyjnych, na basenach, bardziej dynamiczne lub bardziej monotonne, a nawet te, które można ćwiczyć na świeżym powietrzu.

Nie brakuje opcji

Zastanów się nad wszystkimi czynnikami, które lubisz najbardziej i które spełniają Twoje cele i zacznij czerpać korzyści z aktywniejszego, silniejszego i bardziej sprężystego ciała. Więc podobał Ci się nasz dzisiejszy post?

Jeśli interesują Cię tematy związane ze sportem, treningiem i zdrowiem, koniecznie zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami, które udostępniamy na naszym blogu!

Jak nauczyć się czerpać radość z aktywności fizycznej?

Jak stworzyć rutynę treningową bez cierpienia? W tym filmie opowiem Ci, jak polubiłem trening funkcjonalny i jakie były ograniczenia, które pokonałem w ten sposób, aby lepiej dostosować się do stylu życia, którego szukam, z większym zdrowiem i równowagą. Chodź ze mną!

Jeździłem na łyżwach przez wiele lat, mam historię jako sportowiec, może dlatego, że uprawiałem łyżwiarstwo figurowe, które, jak sama nazwa wskazuje, ma więcej zaangażowania w sztukę, taniec, muzykę… trudno było wyrobić nawyk z większą ilością czynności mechanicznych i pogoda akademii.

  • Pomimo tego, że jesteś zwolennikiem robienia tego, co lubisz, nie możesz żyć tylko w cieniu i świeżej wodzie.
  • Nasze ciało i umysł potrzebują aktywności, ruchu, aby wszystko działało lepiej, naszego zdrowia, naszego metabolizmu.
  • Więc szukałem siłowni, robiłem to przez 3 miesiące i zniechęcałem się, aż poznałem trening funkcjonalny i wreszcie znalazłem się w aktywności, która nie była pilatesem i jogą, którą zawsze kochałem lol.

jak-nauczyc-sie-czerpac-radosc-z-aktywnosci-fizycznejZauważyłem tylko to, że szukałem siłowni tylko wtedy, kiedy potrzebowałem, czyli chciałem zrzucić kilka kilogramów, chciałem przygotować się do lata i to jest bardzo konkretny cel. Może zaczynasz z tych powodów i lubisz to, co może i zdarza się niektórym ludziom.

Może osiągniesz ten cel, a potem osiągniesz zdradzieckie poczucie misji, okej, teraz mogę się zrelaksować.

To właśnie mi się przydarzyło, panowie, i coś, czego nauczyłem się w ostatnich latach, dotyczy trwałości, długoterminowego poświęcenia. Pozwala to nie tylko na wyrobienie nawyku, ale także na przeniknięcie stylu życia, na zmianę, która staje się tak naturalna, że ​​z czasem jest już częścią Twojej rutyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj