Profesjonaliści mówią, że trzeba też być wytrwałym

0

„Nie czekaj, aż pojawi się motywacja do aktywności fizycznej, rób to nawet bez niej. Aktywność fizyczna ma moc odmienić nasze życie, a normalnie po rozpoczęciu pojawia się motywacja i wszystkie korzyści zdrowotne”, mówi Francis de Carvalho.

  • Oto 5 wskazówek, jak zacząć ćwiczyć w 2022 roku
  • ROZPOCZNIJ WOLNO

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że nie ma sensu od razu nadrabiać straconego czasu.

„Zacznij powoli. Ciężka praca na początku może spowodować kontuzje i zmęczenie. Aby uniknąć niepowodzeń, sekretem jest nie pośpiech. Oprócz tego, że pomaga zmotywować Cię do treningu, ta opieka zapewnia, że ​​nie przekroczysz odpowiednich limitów dla swojego bezpieczeństwo. ”, mówi Francis de Carvalho.

POCZĄTKOWE ZMNIEJSZENIE OBCIĄŻENIA

Wznowienie rutyny treningowej i rozpoczęcie intensywnych ćwiczeń zwiększa ryzyko kontuzji mięśni. „Zdecydowanie się na taką samą wagę, jaką kiedyś brałeś, może przeciążyć mięśnie i stawy. Wskazówka jest taka, aby zacząć powoli i stopniowo zwiększać intensywność”, mówi Francis de Carvalho.

  • przezwyciężyć lenistwo
  • Przezwyciężenie lenistwa nie jest łatwe.
  • Bądź więc realistą i wyznacz sobie duży cel i krótsze kroki, aby się tam dostać.

„Inne strategie polegają na wybraniu metody, która ma najwięcej wspólnego z tobą. A także przeanalizuj swoją dietę”, mówi wychowawca fizyczny Wagner Costa. Warto też zaplanować i ustalić harmonogram szkoleń.

ZACHOWAJ CZĘSTOTLIWOŚĆ

Aby wrócić do treningu w mniej bolesny sposób, właściwą rzeczą jest utrzymanie częstotliwości. „W drodze powrotnej wybierz ćwiczenia z większą liczbą powtórzeń i mniejszym obciążeniem. W ten sposób Twój organizm szybciej się do tego przyzwyczai, a kondycja zostanie zregenerowana bez kontuzji”, mówi Francis de Carvalho.

Wiesz, że musisz ćwiczyć, aby uniknąć wielu chorób, zwiększyć swoją długowieczność i mieć lepszą jakość życia, ale po prostu nienawidzisz siłowni, maszyn i niekończących się powtórzeń i nie możesz utrzymać rutyny treningowej.

  1. Chociaż treningi na siłowni przynoszą wiele korzyści, nie są jedynymi, które przynoszą wiele korzyści Twojemu ciału i zdrowiu.
  2. Odkryj 10 aktywności fizycznych, które nie wymagają uczęszczania na tradycyjną siłownię, a mimo to przyniosą wiele dobrego:

Pływanie

Jeśli szukasz aktywności fizycznej, która poruszy całym ciałem i poprawi zdolność oddychania, wiedz, że pływanie to doskonała alternatywa dla siłowni.
związane z

  • 10 kanałów YouTube do ćwiczeń i nauki tańca w domu
  • 7 nocnych nawyków, które są złoczyńcami odchudzającymi
  • 5 rzeczy, które przytrafiają się Twojemu mózgowi, gdy przestajesz ćwiczyć

Ćwiczenie to wzmacnia grupy mięśniowe mięśni górnych, dolnych, pleców i klatki piersiowej, a także rozwija koordynację ręka-oko i elastyczność, jednocześnie powodując niewielki wpływ na stawy. Dla chcących schudnąć warto wspomnieć, że godzina pływania w umiarkowanym tempie spala około 500 kalorii.

plywanieAerobik w wodzie

Pomimo tego, że jest to kompletne ćwiczenie, pływanie może wymagać kondycji fizycznej, której jeszcze nie masz. W tym przypadku wskazówką jest wzięcie udziału w zajęciach aerobiku w wodzie, które w dzisiejszych czasach nie są już zarezerwowane wyłącznie dla osób starszych, chociaż ci ćwiczący wciąż stanowią większość.

Ruchy poprawiają równowagę i koordynację ruchową, wzmacniają układ krążenia i sprzyjają relaksacji. Ponadto aerobik w wodzie jest często polecany osobom z problemami ze stawami, ponieważ woda zapobiega uderzeniom i zużyciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj