Albert Netter Days

0

Badania ginekologiczne i wymazy Pap wykonywane niepotrzebnie. Ponad 120 milionów dolarów wydawanych rocznie. Co roku miliony nastoletnich dziewcząt i młodych kobiet poddaje się badaniom ginekologicznym i testom Pap, których nie potrzebują – wynika z nowego badania przeprowadzonego wśród 3400 amerykańskich kobiet. Badania ginekologiczne i wymazy Pap wykonywane niepotrzebnie. Ponad 120 milionów dolarów wydawanych rocznie. Dowiedz się więcej na stronie głównej – www.

Co roku miliony nastoletnich dziewcząt i młodych kobiet mają badania ginekologiczne i testy Pap, których nie potrzebują – wynika z nowego badania, przeprowadzonego na 3400 kobietach z USA. Każdego roku miliony nastoletnich dziewcząt i młodych kobiet poddaje się badaniom ginekologicznym i testom Pap, których nie potrzebują – wynika z nowego badania przeprowadzonego wśród 3400 amerykańskich kobiet.

Chociaż amerykańskie wytyczne zalecają, aby badania te nie były rutynowo wykonywane do momentu ukończenia przez młodą kobietę 21 lat, nowe badanie opublikowane w prestiżowym czasopiśmie JAMA pokazuje, że ponad 2 miliony dziewcząt poniżej tego wieku musi co roku poddać się testowi Pap – i w przypadku prawie trzech czwartych z nich nie jest to konieczne.

W badaniu przeanalizowano dane z National Survey, które koncentrowały się na odpowiedziach na pytania dotyczące opieki ginekologicznej od ponad 3400 młodych kobiet w wieku od 15 do 20 lat, zebranych w latach 2011-2017. Dziewczęta zostały zapytane, czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy miały wykonane badanie miednicy lub wymaz Pap.

Korzystając z tych danych, główny autor badania i profesor położnictwa, ginekologii i nauk reprodukcyjnych na Uniwersytecie Kalifornijskim, i jego współautorzy oszacowali, że prawie jedna czwarta młodych kobiet w wieku 15-20 lat otrzymała egzamin ginekologiczny w ciągu ostatniego roku. To 2,6 mln dziewcząt. Ponad połowa egzaminów – 1,4 mln – mogła nie być potrzebna. Badacze stwierdzili, że liczba kobiet, które wykonały test Pap była niższa.

symposion

„Za każdym razem, gdy robimy coś w imię profilaktyki, nawet badanie miednicy u osoby bezobjawowej istnieją niezamierzone konsekwencje. Istnieje możliwość fałszywie pozytywnego wyniku, co prowadzi do większej liczby interwencji i innych badań, które mogą być niepotrzebne” – powiedział specjalista, według .com.

„Testy te mogą również powodować lęk i depresję. Wiele kobiet (młodszych i starszych) kojarzy bimanualne badanie miednicy i wziernikowanie z lękiem, niepokojem, zażenowaniem, dyskomfortem i bólem.

Dziewczęta i kobiety z historią przemocy seksualnej mogą być bardziej narażone. Ponadto dorastające dziewczęta mogą opóźniać rozpoczęcie stosowania antykoncepcji lub badań przesiewowych w kierunku infekcji przenoszonych drogą płciową z powodu strachu przed badaniami ginekologicznymi, co stwarza niepotrzebne bariery w stosowaniu ważnych badań przesiewowych i metod planowania rodziny – przestrzega dr Melissa A. Simon, z Wydziału Położnictwa i Ginekologii w Northwestern University’s Feinberg School of Medicine.

Wszystkie te niepotrzebne testy kosztują; badanie szacuje, że na same badania ginekologiczne i testy Pap wydaje się co roku nawet 123 miliony dolarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj